PDA

Zobacz pełną wersję : Domyślna czcionka



magisterr
03-12-2012, 16:53
Hej

Mam zainstalowaną joomle wraz z kupnym szablonem. Autor oferuję customowe czcionki, które wystarczy ściągnąć i wrzucić do katalogu "fonts" w folderze naszego szablonu, a potem ustawienie w konfiguracji odpowiedniej opcji. Powstaje jednak mały problem, bo zauważyłem że ustawiona czcionka działa tylko na tych komputerach, na których jest ona zainstalowana (w folderze "Czcionki" w panelu sterowania). Na innych joomla wyświetla standardowy Times New Roman (albo którąś z tej rodziny).

Zrobiłem coś źle? A może ktoś mi podpowie, jak zalinkować Google Web Fonts, żeby customowa czcionka działała u wszystkich, bez wyjątku? Dodam że chodzi o czcionkę "Open Sans"

marian_mk
03-12-2012, 17:10
google font-face

magisterr
03-12-2012, 17:17
no ale mam zainstalować jakiś dodatek, albo dodać gdzieś embed bezpośrednio ze strony "Open sansu"?

//edit:
Już sobie poradziłem, musiałem zmienić w plikach css szablonu nazwę czcionki bo była zapisana jako "Open Sans Light" a jak się pobawiłem z ustawieniami to wystarczyło zostawić "Open Sans".

julek
21-03-2013, 21:31
no ale mam zainstalować jakiś dodatek, albo dodać gdzieś embed bezpośrednio ze strony "Open sansu"?

//edit:
Już sobie poradziłem, musiałem zmienić w plikach css szablonu nazwę czcionki bo była zapisana jako "Open Sans Light" a jak się pobawiłem z ustawieniami to wystarczyło zostawić "Open Sans".
Mam wrażenie, że na tym forum problemy znajdują rozwiązanie, jak sam autor podzieli się osobistym i samodzielnym sukcesem.