PDA

Zobacz pełną wersję : nieinstalujące się komponenty



janekjanek
03-12-2012, 23:51
Witam
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Mianowicie, na świeżej Joomli 2.5 nie mogę instalować żadnych komponentów. Ani z paczki instalacyjnej ani też przez podanie adresu. Wyświetla się komunikat „Unable to open archive” Co dziwne moduły można instalować bezproblemowo. Podejrzewam, że coś jest nie tak w ustawieniach PHP. Załączam obrazek z obecnymi ustawieniami.

zwiastun
04-12-2012, 00:39
Pewno dlatego, że to świeża Joomla, a nie świeży!
A serio: raczej niepodobna. Jeśli instalują się moduły, to i komponenty muszą się instalować.
Może błąd w archiwum (Unable to open archive)?
Z podanych informacji nie wynika, czy poprawne są prawa dostępu do plików i katalogów (755) i czy PHP ma prawa właściciela.

janekjanek
04-12-2012, 10:10
Prawa plików ustawione są zgodnie z zalecaniami podanymi tu: http://forum.joomla.pl/showthread.php?22024-Jak-powinny-by%C4%87-ustawione-prawa-do-katalog%C3%B3w-i-plik%C3%B3w
PHP: 5.3.ini oraz 5.2.ini - właściciel: odczyt i zapis 644
komponenty ładnie instalują się na innych instalacjach Joomli. Przez pół nocy :) robiłem różnorodne testy. Między innymi, chcę zainstalować J Events. Pliki pobrałem ze strony autora. Moduły do tego komponentu się instalują a sam komponent nie chce :( cały czas mam komunikat "Unable to open archive". Te same pliki poddają się instalacji na innych Joomlach.
Dodam, że to jest druga instalacja Joomli. Pierwotnie podejrzewałem błąd przy instalacji ale na drugiej jest to samo.

janekjanek
04-12-2012, 10:55
Rozwiązałem problem
Nie jestem mocny w serwerach zatem proszę wybaczyć mi jeśli coś pokręcę. Problem dotyczył wielkości instalowanych plików. Zastosowane rozwiązanie: wymuszono w .htaccess korzystanie z wyższej wersji. Z 5.2 na 5.3