PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły Archiwalne i Przegląd Artykułów w jęz. Polskim są w Angielskim pusta strona



pawel0907
05-12-2012, 00:32
Przede wszystkim witam wszytskich forumowiczów.

Mam spory problem nad którym siedzę już sporo czasu.
Przeszukałem forum i znalazłem podobny temat do mojego problemu, jednak nie pomaga on w rozwiązaniu problemu
(link do artykułu) (http://forum.joomla.pl/showthread.php?56190-Przegl%C4%85d-artyku%C5%82%C3%B3w-nie-wy%C5%9Bwietla-si%C4%99-strona-wieloj%C4%99zyczna-J!-1-7)

Tworzę stronę w języku Polskim i Angielskim.
Do przełączania używam modułu language switcher.

Przy włączeniu strony w języku Polskim i wybraniu w menu pozycji "Co Nowego" (TYP: Artykuły Archiwalne) lub "Galeria" (TYP: Jedna Kategoria Artykułów - przegląd) i wyświetla się to co powinno.
Gdy przełączę na język angielski i włączę odpowiedniki polskich pozycji "News" (TYP: Artykuły Archiwalne) lub "Gallery" (TYP: Jedna Kategoria Artykułów - przegląd) nie wyświetlają się żadne wyniki w szablonie, w miejscu gdzie powinny się wyświetlić.

Oczywiście utworzone mam (wyświetla dla języka):
Pozycje Menu: Co Nowego (Polski), Galeria (Polski), News (English), Gallery (English)
Kategorie Artykułów: Galeria (Wszystkie), Gallery (Wszystkie)
Artykuły archiwizowane dla pozycji menu "Co Nowego" i "News": Archive article I (Wszystkie), Archive article II (Wszystkie), Archive article III (Wszystkie),
Artykuły przypisane do kategorii "Galeria": galeria PL 1 (Wszystkie), galeria PL 2 (Wszystkie),
Artykuły przypisane do kategorii "Gallery": Gallery ENG 1 (Wszystkie), Gallery ENG 2 (Wszystkie),

Link do strony www (http://vinco-bike.pl/index.php/pl/)

Oczywiście wszystkie artykuły i kategorie opublikowane.

Joomla! Version 2.5.7

Bardzo proszę o pomoc, bo próbowałem już chyba wszelkich kombinacji i możliwości jakie przyszły mi do głowy.

SM50
05-12-2012, 16:54
To tak od początku. Musisz dla każdego języka utworzyć oddzielne menu. Gdy zrobisz to poprawnie to powinny wyświetlać się flagi narodowe po lewej stronie nazwy menu (w panelu administracyjnym). Do tego jeszcze musisz mieć główne menu, które nie jest powiązane z żadnym językiem - w moim przypadku nie jest wcale widoczne i ma tylko odnośnik do przeglądu newsów - jęz. polski. Tak samo jest z artykułami i innymi elementami jak moduły itp. To znaczy, że dla każdego języka musisz mieć osobną kategorię.
Wracając jeszcze do menu: Pamiętaj, że musisz ustawić "Skojarzone pozycje menu" przy każdym elemencie, w każdym języku. Inaczej zawsze będzie cofało na stronę startową.
To znaczy:
Musisz utworzyć menu:
*Główne (niekoniecznie widoczne)
----odnośnik do strony startowej, czyli np. przegląd artykułów, język możesz ustawić wszystkie
(PL)Menu
----odnośnik 1
----odnośnik 2
----odnośnik 3
(EN)Menu
----link 1
----link 2
----link 3

I teraz wchodzisz sobie znowu w odnośniki i ustawiasz skojarzenia: odnośnik 1 z link 1 i odwrotnie (tutaj nie jestem 100% pewien, ale sprawdź to).
Jest to trochę skomplikowane, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi. Jak coś to pisz na PW :)