PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomla 2.5.4 do Jomla 2.5.8



psamtik
05-12-2012, 00:35
Witam,

Gdzie znajdę zestaw łatek do zaktualizowania Joomli z 2.5.4 do Jomla 2.5.8

Jedyny zestaw jaki znalazłem to z 2.5.7 do 2.5.8

zwiastun
05-12-2012, 00:46
Nie ma takich zestawów. Użyj do aktualizacji pełnego wydania Joomla 2.5.8.
A w ogóle to skorzystaj po prostu z funkcji aktualizacji na zapleczu.

psamtik
05-12-2012, 01:46
No właśnie opcja aktualizacji mi nie działa. Pojawia się biała strona i nic nie idzie dalej.

Jaki powinienem ściągnąć plik do aktualizacji?

Tego:
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/17716/77259/Joomla_2.5.8-Stable-Update_Package.zip

Mam go rozpakować wgrać na obecną joomlę?

zwiastun
05-12-2012, 02:14
A gdzie Ci ta opcja aktualizacji nie działa? Na serwerze produkcyjnym?
Jeśli tak, to uruchom, mój Panie, trochę swoją wyobraźnię i pomyśl, co się stać może, gdy próba aktualizacji metodami, których nigdy nie ćwiczyłeś, nie powiedzie się?
W zasadzie nie powinienem udzielać Ci więcej instrukcji, bo po to przesiedziałem swego czasu kilka godzin nad opracowaniem materiału nt. aktualizacji wydań Joomla 1.6, a potem kolejnych kilka na poprawianiu go i dostosowaniu do Joomla 2.5 oraz po to w każdym komunikacie o wydaniu kolejnego Joomla zamieszczam link do tej materiału, żeby nie odpowiadać dziesiątki razy na takie pytania na forum.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_wyda%C5%84_Joomla_1.6_-_2.5x
Radzę więc poczytać, zanim zrobisz cokolwiek.
Krótka instrukcja:
1. Sporządź kopię witryny
2. Odtwórz witrynę z kopii na lokalnym serwerze testowym (nie masz? to najwyższa pora takowy sobie zgotować - JAMP instaluje serwer testowy w 2 minuty).
3. Zaktualizuj witrynę na lokalnym serwerze testowym (raczej nie będziesz mieć "białego ekranu")
4. Wykonaj kopię
5. Przenieś na serwer

Do sporządzenia kopii najlepiej użyć Akeeba Backup, do odtworzenia Kickstart.php.

Można też zaryzykować i po uprzednim przećwiczeniu operacji na lokalnym serwerze testowym uaktualniać bezpośrednio na serwerze testowym np. poprzez nadpisanie plików, a następnie użycie narzędzi opisanych w przywołanym wcześniej artykule.