PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrównać slajdy, aby były na środku strony i jak dodać tło do artykułów?



Nicole
06-12-2012, 22:19
Hej,

tworzę stronę na Joomla 2.5, przekształcam dokładnie ten szablon: http://www.templatki.com/download?func=fileinfo&id=3311.

Moja strona natomiast znajduje się tutaj: http://przykladowo1.cba.pl.

Z przykładowych danych (wgrywanych razem z instalacją Joomli) pozbyłam się bocznego menu. Poza tym, wgrałam swoje slajdy, zamiast domyślnych i trochę je oraz ich tło (ramkę?) powiększyłam (w pliku index.php dopisując przy każdym odpowiednią width). I generalnie tu zaczyna się problem pierwszy, co zresztą widać na stronie ;-)

1. Zależy mi na tym, aby te slajdy były na środku strony, jednak gdy zdjęcia są mniejsze, są one bardziej na prawo niż na środku (widocznie jeszcze czegoś nie usunęłam z bocznego menu). Poza tym, na samą grafikę "włażą" trzy zmieniające się kropeczki (te od zdjęć - jak zmienia się kropeczka, zmienia się zdjęcie). No i - jak widać - przykładowy "artykuł" też tam się "pcha", a miał być pod spodem z jakąś tam przerwą pomiędzy slajdami a nim. Czy ktoś z Was wie, jak to wyrównać?

2. Problem drugi dotyczy już samego artykułu, bądź nawet artykułów. Chciałabym stworzyć grafikę i wykorzystać ją jako tło do każdego artykułu (np. ramkę z wypełnieniem), ale nie wiem, gdzie to umieścić; nie mogę dojść do tego, która część .css odpowiada za artykuły. W sieci znalazłam tylko, jak po prostu dodać tło do tekstu, jednak to ani trochę mnie niestety nie satysfakcjonuje... Chodzi mi o to, żeby w .css było zdefiniowane, że każdy artykuł ma ramkę i, żeby w związku z tym nie trzeba było się w to bawić za każdym razem w edytorze tekstowym podczas dodawania artykułu. Czy ktoś z Was wie, jak to zrobić?

Napisałam tutaj, ponieważ być może dla kogoś z Was jest to banalne, natomiast ja siedzę nad tym już jakiś czas ;-)
Dlatego bardzo prosiłabym o pomoc, byłabym naprawdę wdzięczna!

Nicole

P.S. Chciałam załączyć trzy pliki (template.css, index.php oraz component.php), jednak limit forum na to nie pozwala.

Gall Anonim
06-12-2012, 22:39
@Nicole
doceniam ambicje - jednak .....
1. masz włączone pokazywanie odsłon, tworzenie, drukuj i jeszcze kilka takich
2. może (odchudzisz odrobinę /tak ze 400 kB fotki - cosik ciężkie jak dla mnie)
3. slajder ma zadany format width: 681px; height: 334px; - a twoje fotki mają 800 x 368 (tak pi razy oko)
i tak by można dalej i dalej :-)
Zasadniczo dodam hasło FireBug - a dowiesz się wszystkiego co oczekujesz.
Pzdr

Nicole
06-12-2012, 23:01
Hej, dziękuję za tak szybką odpowiedź! Trochę zgłupiałam, bo ogólnie zamierzałam te "drukuj" itd. usunąć na końcu, ale w opcjach artykułu wszystko mam... ukryte. Chociaż pamiętam, że jakoś to robiłam, więc myślę, że to po prostu z przemęczenia ;-) Z fotkami postaram się coś zrobić (aczkolwiek za bardzo się na tym nie znam). A jeśli chodzi o slajder, to właśnie tu jest problem, bo jak zmieniam jego rozmiar, to on automatycznie przesuwa się w prawo, a - jak już pisałam - chciałabym, żeby był na środku. Jeśli chodzi o tło w artykule, to na razie zrobiłam html'em w edytorze tekstu, ale nie za bardzo mnie zadowala takie rozwiązanie - nie chcę za każdym razem edytować, tym bardziej, że mam na celu, aby wszystkie artykuły miały taką samą otoczkę. ;-)

Nicole