PDA

Zobacz pełną wersję : "Pokaż szczegóły"



webmaster@mewat.pl
07-12-2012, 20:15
Witam.
Mam mały problem, otóż nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi, a wiem, że nie jest to nic skomplikowanego. Może używam niewłaściwych fraz w google.. nie mniej jednak - do rzeczy:

Chciałbym utworzyć artykuł, w którym byłaby umieszczona lista ok 100 firm i teraz jedna z 2 opcji:
- albo po najechaniu kursorem na nazwę firmy wyświetla się jej krótki opis max 300 znaków
- albo po kliknięciu na nazwę firmy pokazuje się - w jakikolwiek sposób, czy w chmurce, czy pod nazwą firmy ten jej krótki opis.

Warunek - wszystko musi być w jednym artykule, nie widzę możliwości tworzenia oddzielnego dla każdej firmy ...

Podejrzewam, że to błacha sprawa, niestety moje doświadczenie w "tworzeniu" stron internetowych kończy się na instalacji cms i konfiguracją.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Bazyl
07-12-2012, 20:49
Witam,

Błahy, czy nie...
Ja bym to i tak zrobił w ten sposób, że firma = artykuł, a nawet bym użył jakiegoś komponentu...
Później właściwości css visibility...

webmaster@mewat.pl
07-12-2012, 22:13
Znalazłem coś takiego i mniej więcej o to mi chodzi... ale pytanie czy można to jakoś graficznie wyedytować, a nie grzebiąc w kodzie...

<script type="text/javascript">// <![CDATA[
function showHidden(obj){
obj = document.getElementById(obj);
obj.style.display == 'none' ? obj.style.display = '' : obj.style.display = 'none';
}
// ]]></script>
<p>Pawilon nr 1</p>
<p><a id="link1_1" href="javascript: showHidden('hidden1');showHidden('link1_1');showHi dden('link1_2');">Grześkowiak</a><a id="link1_2" href="javascript: showHidden('hidden1');showHidden('link1_1');showHi dden('link1_2');" style="display:none;">ukryj</a></p>
<div id="hidden1" style="display:none;">Surówki, kapusta, ogórki, telefon 666 666 666</div>
<p> </p>
<p>Pawilon nr 2</p>
<p><a id="link2_1" href="javascript: showHidden('hidden2');showHidden('link2_1');showHi dden('link2_2');">Paweko</a><a id="link2_2" href="javascript: showHidden('hidden2');showHidden('link2_1');showHi dden('link2_2');" style="display:none;">ukryj</a></p>
<div id="hidden2" style="display:none;">Surówki, kapusta, ogórki, telefon 666 666 666</div>

a na stronie wygląda to tak:

http://targowisko.mewat.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=12%3Awykaz-firm-handlowych-na-targowisku-hurtowym&catid=1%3Amewat&Itemid=1

Bazyl
07-12-2012, 22:35
Tzn. jak?
Musisz dodać właściwy kod i do tego style.