PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek - Klient zgłasza nam poleconego przez siebie klienta :)



sanok
09-12-2012, 12:11
Witam

Wiem że pytanie może być prościutkie ale nie mogę tego nigdzie znaleźć :)


Szukam prostego dodatku dla joomla który działał by na takiej zasadzie.

Na stronie (malutkiej firmy) rejestruje się były lub obecny klient i za pomocą prościutkiego formularza zgłasza nam klienta którego ON polecił (np imie, nazwisko i numer telefonu)

Później widzę w systemie ile kto polecił mi osób, to wszystko, bez żadnych bajerów :)



(ewentualnie jak nie ma nic pod joomle 1.5 to mogę przerobić stronę na coś nowszego, strona jest robiona tylko i wyłącznie na potrzeby tego systemiku)

Z góry dziękuję i stawiam piwo za pomoc :)

Bazyl
09-12-2012, 12:24
Hej,

Autor = Klient polecający
Artykuł = Klient polecony

Ilość poleconych klientów = zaplecze - ilość artykułów autora

sanok
09-12-2012, 12:34
rzeczywiscie można to zrobić równiez w taki sposób :)

Jednak wolałbym aby bylo to zrobione troche inaczej bo klienci i zarzadzający stroną moga mieć problem ze zrozumieniem w jaki sposób to działa skoro to tylko artykuły hehe

Bazyl
09-12-2012, 12:44
Wszystko zależy, jak im to podasz...

Jdwind
09-12-2012, 13:55
Albo tak, jak kolega Bazyl powiedział, albo np. aiContactSafe, w treści ktoś wpisze dane osoby (domyślny tytuł też możesz ustawić np. jako 'Polecenie osoby'). Możesz też, jakby ktoś się uparł i chciał wpisywać życiorys tej osoby, ograniczyć ilość znaków w formularzu :).

sanok
09-12-2012, 14:01
Albo tak, jak kolega Bazyl powiedział, albo np. aiContactSafe, w treści ktoś wpisze dane osoby (domyślny tytuł też możesz ustawić np. jako 'Polecenie osoby'). Możesz też, jakby ktoś się uparł i chciał wpisywać życiorys tej osoby, ograniczyć ilość znaków w formularzu :).


Ale formularz wysłany przez aiContactSafe przyjdzie tylko jako zwykły e-mail ? Jak mozna później sprawdzić w systemie ile dana osoba zgłosiła osób ?

Jdwind
09-12-2012, 14:34
O ile dobrze pamiętam, to na zapleczu w komponencie pokazuje wiadomości.

sanok
10-12-2012, 12:40
Dziekuję wszystkim za pomoc, wydaje mi się ze te rozwiązania będę wystarczajace dla malutkiej firmy :)

Dziekuje i pozdrawiam !