PDA

Zobacz pełną wersję : Duże problemy z VirtueMart 2 :(



Aeon
10-12-2012, 14:06
Witam,

Kiedyś używałem VM1 na Joomla 1.5 i powiem że było wszystko w miarę ok. Dzis chcąc założyć nowy sklep sięgnąłem po szablon z TM z obsługą VM, zainstalowałem wszystko i zacząłem konfigurować. I tu się zaczyna sterta problemów, w życiu bym nie pomyślał że wypuszczono komponent sklepu tak cholernie niedopracowany i pełny błędów, chyba, że to ja jestem idiotą i czegoś tu nie rozumiem... Mam sklep w wersji 2.0.6, niestety aktualizacja do 2.0.14 kończy się wykrzaczeniem szablonu, który tu i ówdzie zaczyna wyświetlać na frontendzie błędy php, więc muszę pozostać na 2.0.6 i jakoś się z błędami uporać :/

Na początek pierwsza ważna sprawa. Mam konto admina bo musiałem je utworzyć zakładając całą stronę, to jest moje konto. Założyłem konto admina również znajomej, żeby mogła administrować stroną i sklepem. Mam więc 2 konta Super Users. W VM w zakładce Sklep mam pozycję Dane sklepu. Tam zakładki Sprzedawca Dodatkowe dane i Ogólne informacje o użytkowniku. Sprzedawcą jestem ja, czyli admin, natomiast czytałem że jak chcę zmienić sprzedawcę to wchodzę w Sprzedaż/Klienci, tam zaznaczam konto znajomej i klikam Jest sprzedawcą. Sek w tym, że gry po takim zabiegu wrócę do Dane sklepu, znika mi zakładka Sprzedawca, zostają tylko Dodatkowe dane oraz Ogólne informacje o użytkowniku. Jak do jasnej ciasnej mam ustawić żeby konto admin1 było tylko administratorem strony i sklepu, a żeby konto admin2 było administratorem strony i sklepu ale także sprzedawcą???

Krew mnie już zalewa bo to dopiero początek góry lodowej :/

tomaszek83
10-12-2012, 14:20
sklep w wersji 2.0.6, niestety aktualizacja do 2.0.14 kończy się wykrzaczeniem szablonu, który tu i ówdzie zaczyna wyświetlać na frontendzie błędy php, więc muszę pozostać na 2.0.6 i jakoś się z błędami uporać :/


Proponowałbym zmienić szablon. Bo trzymanie starego sklepu może okazać się niebezpieczne. Możliwe że łatwiej będzie poprawić błędy w szablonie niż uporać się z błędami VM. Które nomen omen mogły już zostać poprawione przez producenta w kolejnych wersjach, np. w 2.0.14. Pomijając już fakt że na forum pomagamy tylko tym którzy używają aktualnych wersji Joomla oraz rozszerzeń.

Aeon
10-12-2012, 14:24
Na szablon wydałem 500zł, więc to nie wchodzi w grę. Rozumiem, że w związku z powyższym, olejecie temat na forum joomli? Jak zaktualizuję szablon to kolejne problemy będę musiał skierować do TemplateMonster a nie tu, a oni - tak się składa - jeszcze NIGDY nie pomogli w ŻADNEJ sprawie, zawsze tylko proszą o dane do logowania, których i tak nigdy nie używają, a po 2 tygodniach piszą że problem is solved, podczas gdy jest nadal a oni się nawet nie logowali.

Po drugie, wielu z Was miało sklep na 2.0.6 czy w starszej wersji nawet, i chyba potraficie zmienić sprzedawcę, bo ja jestem widać zbyt głupi żeby to zrobić, bo robię to co trzeba a sprzedawca zamiast się zmienić to znika :/

tomaszek83
10-12-2012, 14:34
Skoro kupiłeś szablon, dałeś za niego 500zł to masz i wsparcie, w myśl zasady płacisz-wymagasz. A z tego co mi wiadomo to TemplateMonster pomaga i to chętnie i skutecznie. Nie będę tutaj dywagował nad zasadnością używania aktualnego oprogramowania. Zważ tylko że jak sam wspomniałeś to "początek góry lodowej". Po jednym problemie pojawią się kolejne i kolejne.

Aeon
10-12-2012, 14:41
Tak się składa, że kupiłem już kilka szablonów, z każdym są jakieś problemy, większe lub mniejsze, i wszystkie musiałem rozwiązywać samodzielnie szukając godzinami, często dniami tego gdzie jest błąd, bo topic otwarty stał tygodniami i nikt palcem nie kiwnął żeby rozwiązać problem, a że to nie było raz tylko sporo razy to mam podstawy żeby wyrobić sobie o ich supporcie zdanie. Po drugie, przy szablonie masz napisane 'template compability' co zwalnia obsługę techniczną TM do pomocy, jeśli szablon jest kompatybilny z 2.0.6 a ja zainstaluję 2.0.14. W myśl Waszego rozumowania, tu nie dostanę pomocy bo mam sklep 2.0.6, a po jego aktualizacji nie dostanę pomocy w TM bo będę miał sklep 2.0.14 :/ jesteście wszyscy genialni.

Idę zaktualizować sklep do 2.0.14, kosztem krzaczenia się szablonu, który będę na 99,9999999% musiał sam poskładać bo TM ma to w poważaniu, mam nadzieję że wtedy w myśl zasady mi pomożesz, bo wkońcu skrypt sklepu będę miał najnowszy, prawda?

tomaszek83
10-12-2012, 14:49
To po cholerę kupujesz szablony od TemplateMonster skoro jesteś niezadowolony z ich usług. A co do VM, to w wersji 2.0.14 nie spotkałem się z takim błędem o którym piszesz.

Aeon
10-12-2012, 15:04
Kupuję, bo za grosze dostaję szablon, fakt że z błędami, ale jak narazie nie było takich z którymi sobie sam nie poradziłem, tyle że czasem to zajmowało bardzo dużo czasu, którego teraz akurat nie mam, i liczyłem że da się to rozwiązać z innej strony (naprawić sklep), wkońcu napewno są tu napewno mózgi, które kiedyś miały 2.06 jak jeszcze nie było 2.0.14 i ten problem rozwiązali... Tak czy siak, i tak wychodzi taniej niż zlecanie budowy szablonu od podstaw koderowi, który pewnie i tak jakieś błędy będzie miał.

Jak już zdecyduję się zaktualizować sklep, wrzucę tu problemy które zostaną, jeśli jakieś zostaną. Zobaczymy czy będziesz nadal chętny do pomocy, czy ta stara wersja sklepu była tylko wymówką, żeby spławić kolejną osobę poszukującą pomocy, co jest bardzo częstym widokiem na tym i innych forach (wątek kończący się na "podaj wersję joomla, bo za mało wiemy" albo "masz stary skrypt, zaktualizuj go").

tomaszek83
10-12-2012, 15:12
Ja Ci tylko napisałem że w wersji 2.0.14 nie mam takiego problemu. Czy on jest spowodowany szablonem, wersją VM, środowiskem itp... tego nie wiem. Szczerze to nie pamiętam czy aby na VM 2.0.6 zdarzył mi się taki błąd. BTW. Może łatwiej będzie rozwiązać problem z szablonem niż z VM?

Aeon
10-12-2012, 15:26
I jest po aktualizacji dokładnie ta sama sytuacja. Mianowicie:
- mam dwa konta super users, admin1 i admin2. admin1 to konto które zostało utworzone przy zakładaniu strony, admin2 dodałem ręcznie w panelu użytkowników. admin1 to moje konto, admin2 to konto znajomej i to ono powinno być ustawione jako sprzedawca.
- jak wejdę w dział Sklep -> Dane sklepu to w zakładce Sprzedawca mam dane sklepu, potem w zakładce Dodatkowe dane mam dane użytkownika admin1, i trzecia zakładka to Lista zamówień.
- jak wejdę w dział Sprzedaż -> Klienci, zaznaczę admin1, kliknę "Nie jest sprzedawcą", potem zaznaczę "admin2" i kliknę "Jest sprzedawcą" to po wejściu w Sklep -> Dane sklepu znika zakładka Sprzedawca, nie mogę edytować nic, pozostała tylko zakładka Dodatkowe informacje gdzie NADAL są dane użytkownika admin1, i jest zakładka Lista zamówień.

Jak mając przecudowny skrypt 2.0.14 zmienić sprzedawcę z admin1 na admin2, żebym w dziale Sklep -> Dane sklepu miał właśnie usera admin2 a nie admin1???

PS. Dodam, że gdy jestem w zakładce Klienci to tam jest wszystko ok - kiedy admin1 nie jest sprzedawcą a admin2 jest, to klikając w admin1 mam do zmiany tylko jego dane osobowe, i jest tylko zakładka Dodatkowe Dane, a klikając w admin2 mam wszystkie 3 zakładki czyli sprzedawca, dodatkowe dane i lista zamówień. Natomiast kiedy przejdę do działu Sklep -> Dane sklepu, mam tylko zakładkę Dodatkowe dane gdzie są wypisane dane osobowe usera admin1, mimo że nie jest już sprzedawcą. Dlaczego ten pochrzaniony sklep po 14 aktualizacjach dalej nie potrafi zaakceptować tego, że to admin2 ma byc sprzedawcą a nie admin1?


PS#2. Nie wierzę w to, że na tylu użytkowników VM2, nikt nie ustawiał jako sprzedawcę innego usera niż admin i nie miał problemów z tym związanych, i nie zna ich rozwiązania :|

Aeon
10-12-2012, 17:22
Masz swój support TM:

http://img22.imageshack.us/img22/5216/pomoctm.png

Swoją drogą trudno im się dziwić, choć z drugiej strony powinni update'ować swoje szablony jeśli wychodzi nowa wersja takiego VM skoro to nie są darmowe szablony tylko płatne. Tym bardziej że dla ich programistów to pikuś, a Kowalski musi się męczyć całymi dniami żeby ogarnąć błędy przy updacie. A jeszcze tym bardziej że kupując szablon wersja VM2.06 to staruszek, i w momencie zakupu szablonu powinienem dostać wersję najbardziej aktualną. Ale jest jak jest ;)


PS. Zmiany w strukturze VM 2.14 w stosunku do 2.6 sa na tyle duże, że aby móc używać dalej tego samego szablonu trzeba by napisać sporo nowego kodu, bo jest wiele funkcji które nazywają się inaczej albo wogóle nie istniały w 2.6, co skutecznie utrudnia update. Jest gdzieś jakaś lista paczek z updatem tak żeby móc pokolei updateować VM z 2.6 wyżej o kolejne wersje testując za każdym razem czy nadal są błędy na zapleczu i jednocześnie czy szablon jeszcze działa czy już się krzaczy?