PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanko dotyczące ilości reklam ADSense na joomli.



Mychu
11-12-2012, 18:20
Witam,
spodziewając się sporej oglądalności strony chcę zainstalować reklamy AdSense, jestem już po wstępnej weryfikacji gotowy do działania, ale nie chce naruszyć zasad. O ile się nie myle można wyświetlać 3 reklamy graficzne i 3 tekstowe i tu pojawia sie moje pytanie, jeżeli zainstaluje reklamy na swojej stronie w module do wyświetlania pod boxem logowania i przypisze moduł do wszystkich artykułów (narazie jest ich 15, za 2 miesiące będzie ponad 100) to czy dla googli jest to jedna reklama, czy tyle ile artykułów tyle reklam i już naruszam zasady (15 artykułów) i nadaje się do usunięcia z programu?

Bazyl
11-12-2012, 20:02
Cześć,

Nie znam tych ograniczeń, ale zapewne dotyczą jednej podstrony, a nie całej witryny.
Tak więc, to będzie 1 moduł reklamy wyświetlany na wielu podstronach.

Mychu
12-12-2012, 10:59
dzięki, na logike tak myślałem, ale miałem nadzieje na inną odpowiedź.

zainstalowałem wczoraj te niewidoczne reklamy (bo jeszcze konto weryfikują), przez EasyScript do baneru nad stopką strony głównej, są w kodzie, ok, ale patrze że generują się na iframe, czytałem że iframe jest niedopuszczalny wg. zasad google więc usunełem skasowałem kod google z modułu, wyłączyłem modów, wrzuciłem do kosza i wyrzuciłem po czym zainstalowałem reklamy przez PhocaGoogle Adsense i kod reklam mimo skonfigurowania w jednym miejscu pokazał się w jednym miejscu kodu, ale trzech miejscach strony też na iframe, moduł wyłączyłem a reklamy nadal są, to teraz mój mini problem co się stało, ale ważniejsze jest: Niewierze że moduły stworzone dla joomli łamią zasady czyli skrypt google sam z siebie generuje te reklamy w iframe tak?

Bazyl
12-12-2012, 11:07
Najlepiej o reklamy Googla zapytać na forum Google.
Tyle, że jak napiszesz nie po naszemu - tak jak tutaj - nikt Ci nie odpowie...

Tak, tak sie generują reklamy

Mychu
12-12-2012, 18:37
nie pisałem na forum google bo go nie znalazłem albo za mało szukałem.
post jest tragicznie zabawny jak go teraz czytam, pisałem w pracy w pośpiechu tłumacząc strony na inne języki i ucierpiał mój polski do poziomu krytycznego, ale dziękuję za pomoc ;-D