PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - dostęp do artykułów dla zalogowanych



marioo944
11-12-2012, 22:21
Witajcie,

Mój problem jest następujący. Dodane artykuły (w K2) chciałbym udostępnić w ten sposób, że odnośnik w menu jest widoczny dla wszystkich (odnośnik ten prowadzi do kategorii z tymi artykułami). W kategorii natomiast widoczny jest wstęp tych artykułów. A po kliknięciu na "dalej" i przejściu do pełnego artykułu wyświetla się zamiast treści strona informacyjna, że artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych.

Kombinowałem już na różne możliwe sposoby i albo nie widać linka w menu, albo lista kategorii wyświetla się pusta, albo jest pełen dostęp.

Joomla - 2.5, k2- 2.5.4

pyziak
12-12-2012, 09:42
Jeżeli nie masz tego dużo to można to zrobić trochę na około, bez wykorzystywania żadnych dodatkowych rozszerzeń:
Tworzysz pozycje menu kierującą do kategorii A, w tej kategorii masz wpisane wstępy te co mają być widoczne na dole treści dajesz klawisz więcej, ale nie ten z edytora, tylko wstawiasz go ręcznie ładnie go ostylowując a link tego klawisza prowadzi do odpowiedniego wpisu w kategorii B ( która jest tylko dla zarejestrowanych) i po sprawie.

makol
12-12-2012, 21:54
Może spróbuj tego (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/content-restriction/6004?qh=YToxOntpOjA7czo1OiJoaWRlciI7fQ%3D%3D).
Wtedy np. to, co ma być dostępne dla wszystkich wygląda tak:
{pub} To jest treść widoczna dla wszystkich {/pub}
Fragment widoczny tylko dla zarejestrowanych:
{reg} Tutaj treść artykułu widoczna dla zarejestrowanych {/reg}
Dodatek ma jeszcze kilka innych opcji.

marioo944
18-12-2012, 10:53
Ciekawy dodatek niestety jak dla mnie ma jedną wadę, brak jest informacji ze dalsza część jest widoczna tylko dla zarejestrowanych.

makol
18-12-2012, 11:31
Ale można zrobić tak, że przed częścią dla zarejestrowanych dać krótką informację:
{pub} Aby przeczytać całość zarejestruj się lub zaloguj {/pub}
Tekst między znacznikami jest widoczny dla wszystkich, ale po zalogowaniu już go nie widać.
Widoczna jest za to ta część artykułu między znacznikami:
{reg} Treść artykułu widoczna dla zarejestrowanych {/reg}
oraz wstęp bez znaczników

marioo944
18-12-2012, 11:55
na chwile obecną pewnie mi to będzię musiało wystarczyć choć jest to troszkę kłopotliwe przy wprowadzaniu większej ilości artykułów. Może ktoś z czasem da info do jakiegoś dodatku, może być komercyjny który to ułatwi. Dzięki za pomoc makol, piwko leci