PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne wiadomosci do autorów



coliberek1
12-12-2012, 10:55
Witam,

na stronie jest możliwość dodawania artykułów, do okreslonej kategorii przez grupę użytkowników "autor"

Po dodaniu artykułu, osobnik dostaje wiadomość e-mail pt "masz wiadomość od nazwa-portalu",
o takiej treści:

Proszę, zaloguj się do XXXXXX/administrator/index.php?option=com_messages&view=message&message_id=xx, by odczytać wiadomości.

od wczoraj kombinuję jak to zrobić zeby zmodyfikowac lub wyłączyć..

Szukałam w plikach językowych com_messages,com_users,com_content oraz com_uam [ponieważ mam zainstalowany komp. User Article Manager do zarządzania swoimi artykułami przez front end..]

Najlepiej by było zamienić ten tekst na dziękujemy za dodanie artykułu i już, tylko jak jeszcze to można namierzyć?

Przeszukałam pod hasłem "Proszę, zaloguj się do" całą zawartość folderu languages/pl_PL na ftp i nic :/

rkonik
12-12-2012, 12:51
Nie pamiętam czy treść tej wiadomości jest w tłumaczeniach. Patrząc logicznie to musi być.

Najprościej nie szukaj plików tylko skorzystaj z funkcji nadpisania tłumaczenia która jest dostępna w wersji 2.5 a znajduje się w rozszerzeniach ->języki

zwiastun
12-12-2012, 13:32
Masz ten komunikat w pliku językowym komponentu com_messages (zaplecze: pl-PL.com_messages.ini)
COM_MESSAGES_PLEASE_LOGIN="Proszę, zaloguj się do %s, by odczytać wiadomości."

coliberek1
12-12-2012, 15:45
Dziękuję uprzejmie @zwiastunie!

Kluczem do sukcesu było właśnie udanie się na poszukiwanie tekstu w plikach językowych zaplecza a nie front-endu.

Pewnie dlatego nie chciało nic znaleźć poprzez funkcję nadpisywania tłumaczeń :)

rkonik
12-12-2012, 15:55
Nie prościej Ci było nadpisać tłumaczenia??
Bo jak pojawi się nowy update tłumaczenia to będziesz musiał odnowa szukać pliku

coliberek1
12-12-2012, 16:01
hej @rkonik,

zgadzam się w 100%, dziękuję za sugestię :)

teraz właśnie zauważyłam, że jest na stronie nadpisywania tłumaczeń wyraźna lista wyboru i tędy właśnie można dotrzeć w pożądane miejsce!