PDA

Zobacz pełną wersję : własny moduł wyszukiwania z własnym formularzem jak rozwiązać?



prostepc
14-12-2012, 12:25
Witam,

Chcę napisać własny moduł wyszukiwarki który przeszukiwał by bazy danych utworzone przez napisany wcześniej komponent. Stawiam pierwsze kroki w pisaniu modułów i potrzebuję pomocy w ogarnięciu tematu umieszczania formularzy wyszukiwania w komponencie i wysyłania danych z takiego formularza do metody przeszukującej. Czy w module takim bardziej zaawansowanym też obowiązuje model programowania MVC ? Czy taki formularz też trzeba pisać w pliku xml ?

pawelSafiStudio
14-12-2012, 17:57
Może zamiast pisać moduł, lepiej zmodyfikować istniejący (dodając w module dodatkowe pola, które są Ci potrzebne) i dopisać plugin do komponentu search?
Tutaj masz dokumentację jak to zrobić: http://docs.joomla.org/Creating_a_search_plugin

prostepc
14-12-2012, 22:03
wydawało mi się że funkcjonalność wyszukiwarki realizuje się przez moduł w którym jest formularz z polami wyboru. Można go wtedy ustawić gdzie się chce na stronie. Tylko nie wiem jak umieścić w module formularz z własnymi polami i nie chce mi też przekazywać zmiennych z formularza żeby można było użyć ich do przeszukiwania bazy danych. Ale mówisz że takie funkcjonalności realizuje się lepiej z wykorzystaniem pluginu ? A mógłbyś mi tak obrazowo przedstawić jak to by trzeba zrealizować? Nie chodzi mi o gotowy kod tylko o sama metodologię całego mechanizmu co realizuje plugin co ewentualnie mógłby realizować moduł.

zwiastun
14-12-2012, 23:48
wydawało mi się że funkcjonalność wyszukiwarki realizuje się przez moduł

A mógłbyś mi tak obrazowo przedstawić jak to by trzeba zrealizować?

co realizuje plugin co ewentualnie mógłby realizować moduł.
Słowem, chciałbyś aby Ci napisać kilkustronicowy poradnik...
Zacznij może, od zorientowania się w dostępnej literaturze (chociażby na naszym wiki), co to jest moduł, a co dodatek.
Pooglądaj katalog instalacyjny Joomla - masz tam i katalog z modułami, gdzie jest zaledwie jeden moduł search i katalog plugins/search, gdzie jest kilka dodatków
Przejrzyj - jest co najmniej kilka - publikacje o projektowaniu dodatków.
Potem będzie już prawie z górki :)

pawelSafiStudio
15-12-2012, 13:38
Tak jak napisał @zwiastun przeczytaj sobie wiki i kilka poradników. Nie ma sensu pisać po raz kolejny czegoś co już jest i to o wiele lepiej opisane niż ja bym to zrobił :) Jeśli chodzi o kwestię programistyczną to wysłałem Ci link wyżej.