PDA

Zobacz pełną wersję : Utworzenie nieruchomego nagłówka



pwiktorczyk
14-12-2012, 21:22
Witam
Tworzę szablon do strony w programie artisteer. Potrzebuję pomocy w zakresie pewnej konfiguracji.
Nie wiem, czy da się to zrobić w programie, czy będzie konieczna ingerencja w CSS, ale jeśli ktoś umie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Tworzę stronę, i chcę aby nagłowek oraz poziome menu, które znajduje się pod nim były jakby na sztywno, niezależnie od ilości treści w arkuszu poniżej zawsze, żeby były widoczne na górze. Jeśli treść poniżej nie mieści się na ekranie, to wtedy przewija się tylko pozostała część strony.

Będę wdzięczny za każdą pomoc w w/w zakresie.

Jdwind
14-12-2012, 22:21
Ustaw position: fixed w pliku CSS Twojej templatki dla kontenera, w którym zawarte są nagłówek i menu (możesz je ująć w jednym div'ie).

pwiktorczyk
15-12-2012, 10:17
W pewnym sensie pomaga, ale wtedy nagłówek chowa się pod resztę strony i go nie widać (reszta strony przesuwa się w górną część) :)

Dziudek
15-12-2012, 10:34
Witam,

Przede wszystkim trzeba pamiętać zeby ustawić odpowiedni z-index dla tego kontenera oraz margines górny dla kontenera z treścią, tak żeby w początkowym etapie (header nad całym contentem) treść była odpowiednio przesunięta względem headera, gdyż position: fixed powoduje, że element, któremu go nadano nie jest już uwzględniany w przepływie (flow) elementów dokumentu (fizycznie tak jakby go tam nie było). Stąd potrzebny margines górny na start ;)

pwiktorczyk
15-12-2012, 16:45
Próbowałem to ustawić w sekcji dla artykułu, ale nie znalazłem. Niestety nie jestem specjalistą z CSS'a czy mógłbym prosić o wskazówki?

Jdwind
15-12-2012, 17:23
Żeby otrzymać wskazówki musisz podać adres do strony. Nikt raczej nie będzie Ci tutaj wykładu o CSS czy HTML robił na "sucho".

pwiktorczyk
15-12-2012, 18:21
Strona znajduje się pod adresem http://pwiktorczyk.nazwa.pl/taniec/klips/
CSS'a mogę dosłać osobno jeśli zajdzie taka potrzeba.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Jdwind
15-12-2012, 22:07
Tam, gdzie masz header class="art-header clearfix" daj position: fixed; podaj wysokość i szerokość headera. Poniżej masz menu, i albo jemu też dajesz position: fixed albo jak tam chcesz. Menu podajesz margin-top, żeby weszło poniżej headera.

pwiktorczyk
16-12-2012, 14:38
Niestety moje próby spełzają na niczym. Siedziałem trochę i nic. Czy byłaby możliwość podesłania Ci css'a?