PDA

Zobacz pełną wersję : Ściąganie plików tylko dla zalogowanych



adamrw
15-12-2012, 16:36
Witam

Chciałbym mieć informacje, kto z mojej strony ściąga jakie pliki (chodzi o dokumenty pdf). Wymyśliłem sobie, że na danej stronie na której jest zamieszczony plik do ściągnięcia, po kliknięciu odnośnika, jeśli ktoś jest niezalogowany, zostanie przeniesiony do strony z logowaniem. Tylko zalogowani będą mogli od razu ściągnąć dokument. Powstaje w związku z tym kilka problemów:
1) Jak zmieniać treść A HREF w zależności od tego czy ktoś jest zalogowany czy nie
2) Jak zbierać informacje (login, nazwa pliku) gdy zalogowani ściągają pliki

Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

alex51
15-12-2012, 17:27
Komponent Phoca Download powinien spełnić Twoje oczekiwania odnośnie ograniczenia pobierania przez zalogowanych użytkowników. Oferuje też procentowe statystyki pobrań a dokładne informacje m.in. o numerach IP pobieranych plików i ID użytkowników pobierających te pliki są w tabeli xxx_phocadownload_user_stat bazy danych.

adamrw
16-12-2012, 00:47
Całkiem fajny dodatek, niestety brak dla Joomla3.

alex51
16-12-2012, 08:18
Myślę, że można mieć uzasadnioną nadzieję na dostosowanie przez autora komponentu Phoca Download dla Joomla! 3 ale pewnie w jej wersji 3.5. Nie podejrzewałem, że planujesz stawiać produkcyjną wersje strony w oparciu o przejściową wersję Joomla! 3.0.

adamrw
16-12-2012, 12:56
No niestety rozpędziłem się i postawiłem na 3.0 Chcę też korzystać z gotowych komponentów, no bo brak czasu na kodowanie. Przenosić to teraz na 2.5 ? Ech sporo roboty by było. Czyżby pozostał mi downgrade lub kodowanie samemu ?

alex51
16-12-2012, 13:07
Sprawdź na JED (http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads), ale na chwilę obecną z darmowych rozwiązań wśród popularnych komponentów nie zauważyłem wersji dla J! 3.0. Czyżbyś zdążył aż tyle treści zamieścić, by przeniesienie tego na wersję 2.5 było aż tak skomplikowane?
Zawszeteż można zapytać Janka na jego forum kiedy planuje wydać kolejną wersję Phoca Download, działającą na J!3.xx.

seweryns
18-01-2013, 11:22
Oferuje też procentowe statystyki pobrań a dokładne informacje m.in. o numerach IP pobieranych plików i ID użytkowników pobierających te pliki są w tabeli xxx_phocadownload_user_stat bazy danych.

Korzystam z tego komponentu na J2.5, zainteresowała mnie możliwość sprawdzenia z jakiego IP został pobrany plik.
Jednak nie mam takiej kolumny we wskazanej tabeli. Gdzie mogę znaleźć informację o IP usera?

Z góry dziękuję.

alex51
18-01-2013, 12:19
Przepraszam, ale jest to pomyłka w moim opisie, nie chodziło o IP pobieranego pliku tylko ID. Jeśli potrzebne Ci są numery IP użytkowników, to należy zastosować komponenty podające takie dane z rejestracji, np. Community Builder.