PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest możliwe, aby menu działało niejako "na krzyż"?



Almon
15-12-2012, 23:26
Zawsze zanim o cokolwiek zapytam, szukam tego na forum. Od kilku conajmniej dni próbuję formułować różnie zapytania aby znaleźć to czegoi szukam, ale nie potrafię tego właściwie nazwać - stąd może mylący tytuł.

Chodzi mi o to, że zależało by mi na tym, aby menu strony z informacjami gminnymi działało w dwojaki sposób - czyli
a) poprzez wybór określonej miejscowości (a tam były wszystkie dziedziny - kultura, rozrywka, gospodarka, samorząd etc... - do ewentualnego późniejszego wyboru)
b) poprzez wybór dziedziny - kultura, rozrywka, gospodarka, etc... (a tam wszystkie miejscowości z gminy w danej dziedzinie - do ewentualnego późniejszego przejscia w określoną)

Struktura Sekcje i Kategorie też sprawia mi kłopot - bo nie wiem czy lepiej (na przykładzie): Powiat >> Gmina>>< Miejscowość >>>> Dziedziny, czy może lepiej Dziedziny>>a wkażdej Powiat>>> Gminy>>>Miejscowości>>>

Jak "krzyżować" to na własciwych stronach?

Kupiłem (jak dla mnie) drogi szablon WorldNews II - i myślałem, że on mi pomoże - ale na razie nie umiem dojść do tego. Przepraszam, jeśli rozwiązanie jest trywialne - i już wcześniej opisywane - nie umiałem znaleźć.

Karol99
16-12-2012, 10:57
Może sposobem na Twój problem będzie któreś z rozszerzeń, pozwalające na przypisanie artykułu do więcej niz jednej kategorii? Na JED jest taki dział (http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/multi-categorization) (nie testowałem żadnego z nich, nie potrafię więc nic poradzić ws. wyboru).

Almon
18-12-2012, 17:07
Chyba najbardziej przydatny dodatek to ten Multicategories. Ale nie ukrywam, że jestem zdziwiony, że nikt z Was tego nie używa, więc mam przeczucie, że inaczej sobie radzicie. A czy jest wśród Was ktoś doświadczony w takim serwisie typu "portal informacyjny" i może podpowiedzieć jakie kryteria przyjąć i jak podzielić na kategorie serwis informacyjny o gminie... A najlepiej (jeśli można tutaj) wrzucić konkretne przykłady...

Almon
21-12-2012, 13:30
Będzie wyglądało na poganianie (a chciałbym takiego wrażenia uniknąć) - nie macie tego typu serwisów?

tomaszek83
21-12-2012, 13:41
Sekcje i kategorie miałeś w J!1.5, w 2.5.x masz tylko kategorie, zresztą wielopoziomowe. Rozwiązaniem Twojego problemu poniekąd może być wdrożenie K2 i systemu tagów (etykiet) i wywoływanie w menu pozycji ze wzg. na tagi. W K2 można także wprowadzić multikategorie, jednak to wymaga małych przeróbek. Jak to zrobić możesz znaleźć tutaj (http://dvlancer.com/k2-multiple-categories-patch.html).

Almon
22-12-2012, 03:01
1) Czy mając te K2 - artykuły i kategorie wykorzystuje się już tylko z tego dodatku - a przynajmniej powinno, czy jest jakaś zasada, że w oryg Joomli i K2 - i to daje tę "podwójność" kategorii...
2) Jak korzystać za pomocą tego K2 z tagów w menu?
3) Jaką strukturę kategorii zaproponowalibyście w przygotowywanej przeze mnie stronie: www.dzienniki.info na bazie zaproponowanego tam menu i treści, które do tej pory zamieszczam na www.wirtualny.lwowek.net ?