PDA

Zobacz pełną wersję : folder gdzie instaluje Joomla - jakie uprawnienia



wini74
18-12-2012, 09:00
Witam.
Sieć intranet. STronka wcześniej postwiona była na serwerze A i postanowiłem ją przenieść na serwer B. Na serwerze A było wszytsko OKI. ALe mam wrażenie, że podczas migracji na serwer B (akeeba) coś zawliliśmy. Administrator tego serwera udostępnił mi folder (właściciel 1004 oraz prawa 777) gdzie przeniosłem Joomla. Wgrałem wszystko po ftp oraz przywróciłem z kopii mojej strony i otrzymałem właściciela 33 i grupę 33. Jeżeli wgrywam lub tworze coś przez ftp to właścicielem jest 1004. Najciekawsze, że podczas uruchomienia eXtplorer z zaplecza poza moim folderem gdzie mam Joomla widzę cały serwer. Wiem że coś jest nie tak. Ale co? Folder który otrzymałem od administratora jakie powinien mieć PRAWA oraz kto powinien być jego właścieiciel i w jakiej powinien być grupie.

Mam nadzieję że jest to w miarę zrozumiałe.
Pozdrawiam

mateuszka12
21-12-2012, 13:18
Pisz na pw to Ci pomogę

tomaszek83
21-12-2012, 13:46
@mateuszka12 a na forum to już nie pomagasz, tylko lekcje prywatne? Komponent eXtplorer tak ma że widzi cały serwer. To nie jest błąd.

Gall Anonim
21-12-2012, 13:53
Komponent eXtplorer tak ma że widzi cały serwer.
Tyż prawda - chyba że jest włączona separacja katalogów w ustawieniach serwera, wówczas widzi zawartość tylko katalogu osadzenia witryny.
Pzdr

wini74
21-12-2012, 14:43
a gdzie się włącza separacje katalogów, prosiłbympodpowiedzieć

Gall Anonim
21-12-2012, 16:23
A ja zapewne jestem jasnowidzem i znam wszystkie hostingi w tym kraju i ich panele oraz faktyczne możliwości użytkownika.
litości please
Z tym pytaniem do swojego dostawcy - pamiętaj iż włączenie separacji powoduje problemy ze znalezieniem katalogu temp podczas instalacji lub zapisu - objaw: ścieżka nie jest folderem (istnieją również inne powody pojawienia się tego komunikatu).
Temat całkiem niedawno omawialiśmy.
Pzdr