PDA

Zobacz pełną wersję : wygląd przycisku read more



tylut
18-12-2012, 12:39
Koledzy joomla 2.5.8 szablon pobrany ze strony http://www.templatki.com/download?func=fileinfo&id=3320 mam problem z przyciskiem read more - nie ma niebieskiego tła tak jak to wygląda na demo. Jest zwykły napis w kolorze niebieskim - po najechaniu pokazuje podkreślenie, a ja wolałbym tak jak to wygląda na wersji demo biały napis na niebieskim tle - Czy ktoś może mi pomóc gdzie mam to zmienić?

Jac
18-12-2012, 15:47
Adres strony podasz?

Ten kawałek kodu w pliku layout.css (linia 171) opisuje twoje "czytaj więcej":

.mega_tops .topbox a.readmore{
background: url(../images/readmore_bg.jpg) no-repeat;
width: 87px;
height: 26px;
line-height: 26px;
display: block;
color: #fff;
text-align: center;
}

tylut
18-12-2012, 21:02
ok., ale dlaczego nie czyta mi tego obrazka readmore_bg.jpg skoro jest w folderze images z niebieskim tłem?

Jac
18-12-2012, 21:11
Dopóki nie podasz adresu strony, o której rozmawiamy, będziemy bawić się w zgadywanie.

tylut
18-12-2012, 21:28
sorki już podaje www.bialoleka.nazwa.pl/nowa_bialoleka

Jac
18-12-2012, 21:45
Teraz wiadomo co, jak i dlaczego tak a nie inaczej. Zanim podam Tobie rozwiązanie, zadam Ci pytanie: narzędzia dla webdevelopera wbudowane choćby w Chrome są Ci znane? Jeśli nie, koniecznie nadrób tę zaległość, jeśli chcesz brać się za rzeczy, na temat których nie masz wiedzy. Kurs podstaw CSS również do odrobienia. W sieci jest dużo wiedzy na ten temat...
Teraz możemy wrócić do twojego problemu :D.
W szablonie, który podałeś, masz klasę .readmore dla linka "Czytaj dalej". Natomiast w twojej stronie klasa dla linka "Czytaj więcej" nazywa się inaczej: .mega_readm.
Dopisz w kodzie, który przytoczyłem kilka postów powyżej, tę brakującą klasę. Powinno to wyglądać tak (to co powinieneś dopisać, powiększyłem):

.mega_tops .topbox a.readmore, a.mega_readm{
background: url(../images/readmore_bg.jpg) no-repeat;
width: 87px;
height: 26px;
line-height: 26px;
display: block;
color: #fff;
text-align: center;
}

tylut
18-12-2012, 22:19
wszystko super- wielkie dzięki za pomoc, a da się zrobić to samo dla przycisków, które są np. w aktualnościach

Jac
18-12-2012, 22:23
Tak, dopisz jeszcze w tym samym miejscu po przecinku: p.readmore a. (Bez kropki na końcu, bo to koniec zdania :)).

tylut
18-12-2012, 22:27
jesteś WIELKI ! teraz tylko jeszcze muszę jakoś przenieść ten przycisk tak jak było do prawej ?

Jac
18-12-2012, 22:34
http://kurs.browsehappy.pl/CSS/Float

.mega_tops .topbox a.readmore, a.mega_readm, p.readmore a{
background: url(../images/readmore_bg.jpg) no-repeat;
width: 87px;
height: 26px;
line-height: 26px;
display: block;
color: #fff;
text-align: center;
float: right;
}

tylut
18-12-2012, 23:04
wielkie dzięki za super pomoc. Pozdrawiam