PDA

Zobacz pełną wersję : Platforma Internetowa... ???



rektiv
17-01-2007, 21:46
Mam pytanie odnośnie jakiegoś efektywnego i efektownego systemu do prowadzenia studenckiej platformy internetowej... Chodzi tu o płatności czesnego... Oceny w indeksie itp itd... Czy znacie coś naprawdę profesjonalnego???

Dylek
17-01-2007, 22:54
Tja, dedykowane systemy pisane na zamowienie za grube tysiace zlotych :)

Sa komponenty do Joomli do prowadzenia czegos zwiazanego ze szkola, ale zakladam ze nie znajdziesz wszystkiego co bys chcial, dzialajacego tak jak chcesz i jeszcze za free.

Sova
17-01-2007, 23:14
Jak takie coś ma być dostępne i przydatne dla osób "zarządzających szkołą" - jako narzędzie administracyjne, funkcjonujące wewnątrz szkoły - to prędzej nie CMS a CRM. Natomiast jeśli ma to być ogólnie dostępne dla uczniów/studentów - to Dylek ma zupełną rację.

Inna sprawa, czy zamieszczanie w sieci informacji o ocenach i zapłaconym czesnym nie będzie przypadkiem łamało ustawy o ochronie danych osobowych.

rektiv
18-01-2007, 07:28
Jak takie coś ma być dostępne i przydatne dla osób "zarządzających szkołą" - jako narzędzie administracyjne, funkcjonujące wewnątrz szkoły - to prędzej nie CMS a CRM. Natomiast jeśli ma to być ogólnie dostępne dla uczniów/studentów - to Dylek ma zupełną rację.

Inna sprawa, czy zamieszczanie w sieci informacji o ocenach i zapłaconym czesnym nie będzie przypadkiem łamało ustawy o ochronie danych osobowych.

Przecież w platformie każdy ma swój login i hasło... i jest to narzędzie pomagające studentowi :-)
Dobrze więc.... Znacie coś płatnego??? Gotowego nie na zamówienie??

Sova
19-01-2007, 23:56
Przecież w platformie każdy ma swój login i hasło... i jest to narzędzie pomagające studentowi :-)

Nie każdy student może być szczęśliwy z faktu, że ktoś przegląda jego dane osobowe. Optymalnym byłoby gdyby dana osoba mogła przeglądać dane dotyczące tylko jego osoby.

Co do rozwiązań komercyjnych, to nie miałem przyjemności korzystać - nikt zazwyczaj nie daje możliwości pobrania pełnej wersji ich oprogramowania, zazwyczaj jest to prezentacja/demo dostępne na stronie producenta. Są firmy, które oferują cms/crm "dopasowany" do wymagań danego klienta - myślę, że musisz poszukać w sieci.

rektiv
20-01-2007, 13:15
Nie każdy student może być szczęśliwy z faktu, że ktoś przegląda jego dane osobowe. Optymalnym byłoby gdyby dana osoba mogła przeglądać dane dotyczące tylko jego osoby.



Tak też jest to rozwiązane... I tak ma pozostać... Nigdzie nie twierdziłem ,że dane mają być public... Zresztą każda platforma charakteryzuje się tajnością prywatnych danych...