PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z VM 2.0



dzordzopl
21-12-2012, 15:00
Witam, posiadam joomlę 2.5
Zainstalowany został dodatek VM 2.0
Przy podaniu produktu do koszyka przechdzimy do neigo i wydzimy:
Dane do faktury

Adresy dostawyMożesz użyć do wysyłki adresu podanego w danych do faktury lub zdefiniować inny.
W tym celu kliknij na guzik poniżej. (Dodaj adres)

I tu pojawia się problem, dane do faktury zostają uzupełnione, akceptuje i klikam "Zamawiam"
pojawia się komunikat


Zarejestruj się, żeby dokonać zakupów.


TWOJE DANE

WPROWADŹ LUB ZMIEŃ DANE DO FAKTURY

Dodam, że w panelu administratora zaznaczyłem że zakup mogą dokonywac osoby niezarejestrowane.
W przypadku osoby zarejestrowanej jest podobnie wyskakuje komunikat

PROSZĘ WYBRAĆ DOGODNĄ METODĘ PŁATNOŚCI:
PRZYKRO NAM, ŻADEN SPOSÓB PŁATNOŚCI NIE PASUJE DO CHARAKTERYSTYKI ZAMÓWIENIA.oraz metoda płatności, która powinna być ustawiona automatycznie ( a nie ejst) tak jak to przy osobie niezarejestrowanej gdzie metoda płatności ustawiona jest automatycznie

Czy można to jakos naprawić ?

Jac
21-12-2012, 20:15
Moim skromnym zdaniem nie jest to błąd VirtueMarta, lecz niepełna konfiguracja komponentu.
Pytanie, czy zdefiniowałeś poprawnie minimum jedną metodę płatności i jedną metodę wysyłki? Tam bym na twoim miejscu szukał. Ale to są moje domysły, tym bardziej, że nie poruszam się po panelu administracyjnym omawianej strony.

dzordzopl
21-12-2012, 20:45
Witam, zarówno metoda płatności jak i wysyłkowa jest podana
żeby bardziej zobrazować problem podaję odnośnik do strony
http://top-arte.pl/w-sprzedazy

Jac
21-12-2012, 20:54
Jeśli chcesz, podeślij mi na PW tymczasowy dostęp do admina. Rzucę okiem. Będzie coś więcej wiadomo.

Jac
23-12-2012, 20:02
Pierwsza sprawa: zmiany w konfiguracji twojego VM nie zapisują się. Poza tym z tego co widzę, masz zaznaczoną opcję, że tylko zarejestrowani klienci mogą składać zamówienia...
Druga - zaktualizuj VM do najnowszej wersji 2.0.16 :). Teraz masz wersję 2.0.12b.

Wesołych Świąt!

dzordzopl
23-12-2012, 20:55
Faktycznie, byłem w przekonaniu iż opcja jest wyłączona - update pomógł i działa wszystko jak należy, dziękuję za pomoc.

Wesołych Świąt :)