PDA

Zobacz pełną wersję : Pola wyboru



kurczakimp
21-12-2012, 16:07
Chciałbym na stronce wrzucić tekst z kilkoma podpunktami, przy czym każdy z podpunktów powinien mieć możliwość postawienia "ptaszka" przy nim (checkbox). Po zaznaczeniu kilku podpunktów, użytkownik widziałby ilość wybranych opcji. Np.

[ ] prezent 1
[v] prezent 2
[v] prezent 3
[v] prezent 4
[ ] prezent 5

Wybrano: 3

Myślicie, że da się coś takiego zrobić?

ps. chcę,żeby to było zliczane w czasie rzeczywistym, formularz (?) nie będzie nigdzie wysyłany, a podane dane nie muszą zostać zapamiętane.

Gall Anonim
21-12-2012, 16:19
formularz (?) Tak :)

kurczakimp
21-12-2012, 16:23
:D
Czyli powinienem zrobić to w formie formularza, który nigdy nie będzie wysyłany? :)

Robster
21-12-2012, 17:33
Dokładnie tak jak piszesz. Wrzucasz formularz, bez podpiętego "action", dodajesz skrypt prosty skrypt JS i już.

kurczakimp
21-12-2012, 18:27
Dzięki za rady, skorzystałem z "aicontactsafe" i całkiem nieźle to wyszło Link (http://yemiou.nazwa.pl/joomla203/index.php/demo-layouts/test) :) Chociaż nie umiem pozbyć się buttona "Wyślij"... :zagubiony: :(

Robster
21-12-2012, 20:21
Jeśli nie używasz nigdzie indziej tego komponentu to możesz dodać do CSS'a coś takiego:

#aiContactSafeBtns {display:none !important;}
Przycisk zniknie, ale najprawdopodobniej we wszystkich formularzach tego komponentu. Chyba, że dodasz jakiś przedrostek/przyrostek, do formy.

kurczakimp
22-12-2012, 13:21
Robster dzięki, Twoje rozwiązanie oczywiście pomogło! :)
ps. Ten komponent zainstalowałem specjalnie dla tych checkboxów, więc nie ma problemu :)