PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomla 1.5.26 do 2.5 bądź 3.0



Eprzyjazn
21-12-2012, 19:49
Witam serdecznie mam postawioną Swoją stronę obecnie na Joomla 1.5.26 i chciał bym aktualizować ją do wersji 2.5 bądź 3.0 ( oczywiście Polska wersja ) Czy idzie to jakoś zrobić ażeby użytkownicy mojej strony nie zauważyli tej aktualizacji ażeby wszystko działało mi tak jak działa teraz w obecnej wersji z góry dziękuje za pomoc :hmm:

PeFik
21-12-2012, 19:58
Oczywiście, wystarczy:
a) robić to między 2 a 5 rano, w tych godzinach 90% Polaków śpi
b) Zmigrować na osobnym folderze, a potem tylko przełączyć
c) Zachować ten sam szablon i układ treści

Eprzyjazn
21-12-2012, 20:56
A możesz napisać dokładnie krok po kroku jak mam to zrobić ażeby nie zepsuć czegoś

Winnetou
21-12-2012, 21:50
:lol:

"dokładnie krok po kroku"

Rozumiem że zamawiasz 300-sto stronicową książkę ??

piter68
22-12-2012, 09:55
@Eprzyjazn
Skorzystaj z informacji zawartych tutaj:


//edit @trzepiz - link do strony został usunięty (prawdopodobnie na stronie jest jakiś trojan)

Eprzyjazn
22-12-2012, 16:18
Testowałeś może tą metodę ?

zwiastun
22-12-2012, 17:51
Którą, Miły Panie? Bo w instrukcji jest mowa o trzech. A opisy raczej ani z rękawa, ani z Księżyca.

Eprzyjazn
22-12-2012, 17:54
Tą z kopiowaniem i usuwaniem katalogów

zwiastun
22-12-2012, 18:51
Możesz z łaski swojej napisać, po co zadajesz to pytanie? I czy dotarła do Cię informacja w stwierdzeniu, że opisy w instrukcji: ani z rękawa, ani z Księżyca?

slovik
24-02-2013, 16:37
Mam podobny problem.

b) Zmigrować na osobnym folderze, a potem tylko przełączyć
c) Zachować ten sam szablon i układ treści

Rozumiem, że muszę zainstalować w jakimś oddzielnym folderze, ale jak to przełączyć? Coś się wpisuje do jakiegoś pliku?
I jak zachować ten sam szablon? Bo rozumiem, że nowa wersja bedzie 'czysta', bez mojego starego szablonu?

rgal
22-01-2014, 14:43
właśnie udało mi się zmigrować za pomocą jupgrade z 1.5.26 do 1.6

upgrade tworzy się na wasza.domena.pl/jupgrade/ a stara pozostaje nietknięta

1) po wejściu do komponentów i preferencji ustawiamy żeby nie pobierał paczki joomla 1.6.
2) w katalogu weszej domeny wrzućcie ściągnięty plik Joomla_1.6.0-Stable-Full_Package.zip ze strony http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5696
do katalogu "tmp" i zmieńcie nazwe na joomla16.zip

walcze dalej z upgrade do wyższych werjsi ;)

zapraszam na moją strone lotnictwo.rgal.pl

marian_mk
22-01-2014, 15:12
komponentem redMIGRATOR mozesz wykonac migracje od razu do Joomla 3.2

rgal
22-01-2014, 15:22
jest darmowy ?

Karol99
23-01-2014, 22:05
Po diabła migrować do J! 1.6 - i wozić się dalej z kolejnymi wersjami?

Jupgrade w aktualnej wersji pozwala na migrację do 2.5, jupgrade pro - do 3.2.

Te informacje oraz odpowiednie instrukcje nietrudno znaleźć na wiki (http://wiki.joomla.pl/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_2.5). Może to wynik personalizacji wyników, ale mnie ten link wyskakuje jako pierwszy u Wujka G (https://www.google.pl/search?q=joomla+1.5+migracja&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=p3XhUorQLtGIhQfIxYCQDw)...

rgal
23-01-2014, 22:27
bo się wiesza cudowny jupgrade przy ściąganiu pliku ?

tomaszek83
23-01-2014, 22:47
bo się wiesza cudowny jupgrade przy ściąganiu pliku ?

sam się nie wiesza, coś to zawieszanie powoduje. I dlaczego do jasnej chol*** robisz migrację na serwerze produkcyjnym. Od tego są środowiska lokalne typu JAMP. Uwierz mi ale wtedy ryzyko zawieszania cudownego jupgrade spada do minimum...

Karol99
23-01-2014, 23:00
bo się wiesza cudowny jupgrade przy ściąganiu pliku ?

Czytałeś instrukcję z linku wyżej? Jak sądzisz, do czego może służyć opisana tam opcja "Pomiń pobieranie"?

rgal
23-01-2014, 23:25
lubie mądre pytania, służy do tego żeby samemu pobrać joomle 1.6 i wrzucić plik do folderu tmp.
pewnie zapytasz dlaczego 1.6...bo tak pisało w modlue ściągania oraz został stworzony plik w tmp joomla16.zip z wielkością 335kb jak pisało w zablokowanym module.

jakieś jeszcze pytania ? służę laicką mądrością na temat jooomli.

tomaszek83
23-01-2014, 23:34
@rgal przestań być arogancki. Dostałeś wystarczajaco dużo porad jak zmigrować Joomla z 1.5 do 3.x (via. 2.5). Temat dawno powinien być w koszu bo został na tym forum przewałkowany chyba setki razy. Zanim go napisałeś wysiliłeś się trochę i poszukałeś na forum co było w tym temacie napisane?

Powtórzę ostatni raz. Odpalasz kopię witryny na serwerze lokalnym (najlepiej jak będzie to JAMP, bo jest skonfigurowany do bezproblemowej pracy z Joomla), robisz migrację za pomocą jUpgrade lub jUpgrade Pro. Gwarantuję Ci że jeśli nie posiadasz jakichś dziwnych rozszerzeń to migracja pójdzie bezproblemowo.

Skoro próbujesz migrować na wątpliwej jakości serwerze produkcyjnym to Twoja sprawa ale nie oczekuj pomocy.

trzepiz
23-01-2014, 23:35
Podstawowa różnica pomiędzy starą wersją jUpgrade a nową http://www.trzepizur.pl/blog/item/152-jupgradepro-migracja.html (materiał z 22 styczeń 2013 - więc nie wiem skąd ty pobrałeś jUpgrade - którego używasz, że migrujesz jeszcze stosując starą metodę).

Kolejnym rozwiązaniem może być użycie najnowszej wersji redMIGRATOR (prawie to samo co jUpgrade).

zwiastun
23-01-2014, 23:41
Kolego @rgal: jeśli chcesz uzyskać pomoc, bądź łaskaw współpracować z osobami, które próbują Ci pomóc. Jeśli masz zamiar irytować swoimi "laickimi mądrościami", pomyliłeś fora.
jUpgrade aktualizuje Joomla do wersji 2.5. Owszem, swego czasu umożliwiał, ale obecnie nie umożliwia aktualizacji do wersji 1.6 czy 1.7.

Powtórzę zatem, albo współpracuj, albo żegnaj. Łaski nikomu tutaj nie robisz.

rgal
24-01-2014, 00:18
to z innej beczki, widocznie mam stary jupgrade jak i jupgradepro, stąd trzeba było kolejno paczki wgrywać.
skąd można pobrać najnowsze wersje jak linki z http://wiki.joomla.pl/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_2.5 czyli http://matware.com.ar nie działają ?

po wgraniu redmigrator wywaliło błąd
Fatal error: Cannot redeclare class JRESTMessage in /homez.232/rgalaovw/lotnictwo/plugins/system/jupgrade/rest.php on line 24

zwiastun
24-01-2014, 00:29
W tym momencie niewiele poradzę - poczekaj do jutra, może autor naprawi stronę. Jak widać, coś się posypało. Jeśli nie będzie jutro, podaj na PW adres email, to Ci podeślę oba pakiety.

komatsu
10-06-2014, 17:37
Panowie, powoli mnie zaczyna cholera brać z tą migracją z joomli. Opisze pokródce co robiłem i może któryś z kolegów pomoże mi, w rozwiązaniu problemu. Mam niestety wersje joomli 1.5.24, chciałem ją zaktualizować do najnowszej możliwej wersji, jubgrate nie działa, zaczyna się proces migracji i staje ( co najgorsze, niby się instaluje, ale nie ma możliwości konfiguracji, co jest bardzo dziwne, nie przebiega to w taki sposób w jaki widać np. na filmikach na yt), oczywiście wchodzę w dodatki i włanczam je, żeby nie było :P, od tygodnia różnymi sposobami kąbinowałem, żeby jakoś to przebrnąć, chciażby zmieniająć wersje xampa z 1.8.3 na niższą 1.7.4 bez skutecznie, jubgratepro, nie chce się zainstalować na stronce, wywala błąd przy instalacji, że nie ma pakietu instalacyjnego, bądz archiwum jest podwujnie spakowane. Pruby przejścia z np 1.5.24 na wersje 1.5.26 też mi nie wychodzą, ściągnałem łatki ze strony i dalej nie chce się joomla podnieść do wersji 1.5.26 ( bo obstawiałem ten problem, dlaczego nie chciał wstać jubgratepro), kąbinowanie cpanelem no cóż, to narzędzie linuksowe, a mi nerwów szkoda by stawiać w VitualBoxe linuksa, stawiania tam xampa i kąbionowania ze stronką.

Winnetou
10-06-2014, 17:54
Odpuść sobie i zleć to po prostu komuś doświadczonemu bo migracja to nie jest zajęcie dla nowicjuszy.

komatsu
10-06-2014, 18:08
dlaczego? albo to forum i możecie pomóc, jeśli chcecie, albo nie, ja się nie poddam, w ostateczności od podstaw postawie strone i ręcznie przepisze wszystko, tylko że zajmnie to miesiąc, łatwiej byłoby kolego Winnetou, o jakąś konstruktywną pomoc, czemu się sypie jubgrate, albo jaka jest przyczyna że nie moge zainstalować na localhoscie jubratepro, czy to wina wersji joomli (1.5.24, czy może tego że kożystam z FF z adblockem, moze zmiana na IE pomoże), może się ktoś spotkał z tym problemem i może ma chęć pomóc, bo grzebie się w forach i jak na razie nie znalazłem rozwiązania. Jestem nowiciuszem, ale chyba każdy kiedyś zaczynał. Skoro nie umiesz nowicjuszowi w czymś tak prostym jak aktualizacja pomóc, znajdz inny temat w którym jesteś dobry i i tam doradzaj, bo takie rady jak odpuść sobie i zostaw to profesjonalistom... no chyba że pomyliłem fora i na tym polega tu pomoc.

mjmartino
10-06-2014, 19:28
@komatsu my nie piszemy dodatków no może nie wszyscy ;) jak masz problem jupgrade to udaj się tam na forum po pomoc. Forum joomla nie jest forum wszechwiedzącym miej to na uwadze. Czas poświęcamy za friko nie raz supportując dodatki płatne. Wrzuć na luz i użyj też swojego intelektu do rozwiązywania problemów. Nikt Ci gotowych rozwiązań pod nos podstawiać nie będzie.
A jeśli masz problem ze zwykła aktualizacją pod wersji to naprawdę nie jest nasz problem a nie mamy kryształowej kuli aby widzieć co robisz źle.
3 Strony odpowiedzi to nie jest chyba mało z naszej strony.

komatsu
10-06-2014, 20:32
Tak, tylko spotykam problemy, które niestety nie są opisane na forum, są podobne, ale troszke się różnią,aczkolwiek moze ktoś się spotkał z podobnym, obszedłem problem z instalacją jubgratepro, aczkolwiek nie widzę go w komponentach jako jUpgradepro, tylko jako zwykłe jUpgrade, nie ma go dodatkowo w komponentach, pomimo że w roższeżeniach i modułach zaznaczyłem, żeby był włączony, dodatkowo po instalacji wyświetla się komunikat: Creating default object from empty value in C:\Program Files (x86)\xampp\htdocs\osp\administrator\components\co m_plugins\views\plugin\tmpl\form.php on line 21



wiem że słabo opisuje problem, ale sama migracja z joomli 1.5.24 do wyższych nie należy do łatwych, jak idzie to idzie, jak się sypie to po całości, co zrobić, mam usiąść i płakać? Jeśli możecie to pomóżcie, nie oczekuje od was gotowego rozwiązania, ale chociaż porady co szukać i ewentualne co mogę źle robić, błędy z czegoś wynikają, może coś mam poprzestawiane w xampie, albo w przeglądarce, albo tak jak wcześniej było pomogła aktualizacja javy, prubowałem , sprubuje jeszcze raz przejść wszystko, moze za którym razem załapie.

mjmartino
10-06-2014, 20:52
Po pierwsze jUpgrade to nie jest już jupgrade tylko redmigrator (http://redcomponent.com/redcomponent/redmigrator) nadal jest FREE ale w podstawowej wersji przenosi tylko content jak dobrze pamiętam. Za każda inna funkcjonalność trzeba zapłacić w postaci pluginów do redmigratora.

komatsu
10-06-2014, 21:39
ufff, poszło rozwiązaniem, nie wiem co było, ale naprzemian kiklukrotnie instalowałem następujące instalki jupgrade:
plg_jupgradepro-restful-3.3.0-j1.5
plg_jupgradepro-restful-3.3.0-j2.5-j3
com_jupgrade-2.5.2
pomimo że się nie pokazała możliwość konfiguracji jubgrade, migracja za pierwszym razem wysypała się na :
'Migrating undefined'
rozwiązanie ze strony http://ogri.me/en/web-development/650-migrating-from-joomla-1-5-to-joomla-2-5-part-1-transferring-content
w pełni naprawił problem, po ponownym uruchomieniu migracji ( bez czyszczenia folderu /tmp) i po kilku minutach udało sięi cieszę się z joomli 2.5.6
dziękuje za motywacje i za każdą cenną rade, rozwiązanie zostawię, może komuś się kiedyś przyda.