PDA

Zobacz pełną wersję : FTP i dostęp do serwisu



katakan
24-12-2012, 12:13
Witam,

mam problem od rana i nie wiem za bardzo jak sobie z nim poradzić.
Zainstalowałem joomlę na serwerze cba.pl, po tym zacząłem sobie z nią pracować, po wgraniu szablonu, podmieniałem pliki oraz grafikę wg uznania. - nie było żadnych kłopotów.
Zrobilem sobie przerwę paro tygodniową, dzisiaj próbuje od rana podmienić pliki w folderze images(mojego szablonu) w templates i sie nie da. Total commander pokazuje monit, błąd 533 - can't open that file: no such file or directory.
Nie mogę nic podmienić w folderze z tym szablonem, który już w dużej części został zmieniony.

W panelu administracyjnym mam wyłączony FTP, nie znajduje nigdzie informacji, jakoby coś było chronione, tylko ja tą stroną administruje.
W folderze joomla wszystko jest OK, do serwera poza tym mam normalnie dostęp, nic się tam nie dzieje.

Ktoś może wiedzieć o co biega?
Pozdrawiam

PeFik
24-12-2012, 13:25
cba.pl - idealny serwer dla osób, które chcą osiwieć.

Winnetou
24-12-2012, 13:53
Jak już ktoś wcześniej powiedział "Darmowy serwer to i darmowe problemy"

Pewnie chodzi o jakiś konflikt z prawami distępu. Doraźnie możesz spróbować obejść to rozszerzeniem eXplorer,

http://www.joomla-overview.eu/cms-joomla/administracja/extplorer
ale jeśli poważnie myślisz o stronie to sugeruje poszukać jakiegoś innego hostingu, byle nie home.pl :podstep:

katakan
24-12-2012, 19:51
Mam płatny serwer, porządny. Na cba testuje tylko ustawienia i przygotowuje do użytkowania.
Wszytko działa z wyjątkiem szablonu który ustawiłem jako domyślny, mogę z niego kopiować, natomiast tam nic nie nadpiszę.

Przeszukałem panel admina, nic tam nie ma o ograniczeniu dostępu - z dostępu przez total commander lub jakkolwiek inaczej.
Jak nie macie pomysłu, to skopiuję css i grafikę wykasuje i zainstaluje jeszcze raz sprawę... ale dramat.

PeFik
25-12-2012, 12:38
Po co testować ustawienia na darmowym serwerze skoro masz płatny (z pewnością lepszy), a tam full miejsca i możliwość zakładania subdomen, folderów etc. Nie rozumiem ludzi, którzy sami sobie utrudniają życie - tym bardziej w święta.

katakan
25-12-2012, 21:50
Cześć,
no i poszedłem za waszą radą. Próbowałem rad jeszcze na forum cba.pl ale widać, to jakiś stały kłopot i jeszcze więcej kombinacji. Nie działa tak jak bym chciał.
Mam hosting na webd., ale i tutaj zaczęły mi się śmieszne schody - nie mogę za pierona ustawić bazy danych podczas instalacji joomla.
Skopiowałem pliki instalacyjne do jednego folderu z domeną, utowrzyłem katalog new. Tam zacząłem instalacje i za każdym razem problem z bazą danych - nie łączy.

Pytanie moje - czy baza danych i użytkownik powinien być wcześniej utworzony? bo tak czy owak nie łącze się z nią. Jaka jest nazwa adresu bazy danych? jest jakoś ogólnie czy dokładna nazwa jak w moim przypadku wno3 - tak czy owak nie działa.
Zrąbane mam święta przez te problemy.
Pozdrawiam

Bazyl
25-12-2012, 22:26
Skoro Joomla! pyta o bazę i użytkownika, to oznacza, że...
Adres bazy danych znajdziesz u hostingodawcy.


p.s. kolejny zły wybór hostingu