PDA

Zobacz pełną wersję : nie umiem zrobić kopii strony



stirlic
28-12-2012, 09:10
Witam
Mam problem jak w temacie ale po koleji.

Chciłem zrobic backup bazy zeby zmigrowac do najnowszej wersji joomla i chcialem to zrobic na komipie lokalnym.
Wiem zainstalowalem akeeba backap wersje 3.2.7 zeby pasowala do joomli 1,5,8 i robie backup. Plik jpa ma 3 giga wiec myslalem ze jest okej.
zapodaje na serwer lakoalny JAMP pliczek JPA do tego pliki akeeba kickstart i jedzimy. ale okazao sie ze nie przeniosl mi zadnego menu, artykuły sa ale nie ma menu. dziwne tez bp [rzy padku postepu kickstartu nic nie zgrywał zadnych obrazów itp , jak wszedlem do katalogu gdzie miala sie stronka wypakowac byly tam tylko pliki z katalogu glownego joomli i katalog templates i to tez nie caly. Myslalem ze to problem z akeeba backup wiec podinstalowlaem jombackup[ bodajze. Plik jpa zajmowal dziwne bo 3 razy mniej czyli 1 giga. I znow plik sciagnalem na komp lokalny dodalem tam kickstart i poszelo - i tu juz lepiej Wiszialem jak sie wypakowywaly fotki i inne katalogi i na kompie tez sie one pojawialy. Ale przy 75% wypakowania blad cos tam z modulami nie powiem dokladnie bo robilem to o 3 nad ranem i nie zapisalem tego. Oczywiscie kickstart proponuje wypakowac jeszcze rac co to tez czynie ale z podobnym efektem. A najleprze dzis odpalam stronke i bledy ze nie istnieja tabele sesion, modues mam tylko 19 tabele w bazie a razczej jak sie podintslauje joomle to jest ich wiecej. Sam nie wiem co sie ztalo ze sie ze..alo
Wlasnie przywracam baze na serwerku jest na Ogicomie.
macie moze jakies pomysly co sie stalo i jak zaradzic tej migracji. czy nie lepiej skopiowac w phpmyadmin baze i pozniej ja nadpisac na lokalnym kompie zmieniajac tylko w configuration.php dane do bazy ??
Z gory dzieki za pomoc.
PS sorki za pisownie ale zasypiam .................

stirlic
28-12-2012, 15:43
hmm juz praiwe mam tylko ze po skopiowaniu serwisu na kompa lokalnego nie mam zadnego menu, w bazie wszystko jest artukuly, menu itp, O co chodzi??

palyga007
28-12-2012, 18:35
1.5.8 to karygodne zaniedbanie.

Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na serwerze zawsze możesz wykonać kopię bezpieczeństwa "pakując" całą zawartość plików i katalogów do .zip przy pomocy
PA hostingu lub shell'a. Do tego kopia bazy danych i odtworzenie środowiska na localhost.

Potem aktualizacja do 1.5.26 a dopiero następnym krokiem migracja.

stirlic
28-12-2012, 19:32
Do tego kopia bazy danych i odtworzenie środowiska na localhost.

np akeeba backup na serwerze a pozniej kickstartem na lokalu ??
a tak btw co moglo byc przyczna tych niepowodzen

- - - Updated - - -


Potem aktualizacja do 1.5.26 a dopiero następnym krokiem migracja. tzn zrobic downgrade bo ja mam 1.5.8 joomla chyba ze moja byla przed 1.5.26

stirlic
28-12-2012, 21:56
zobaczyłem jeszcze jedna rzecz ze w kolumnach dostep i wlaczony nie ma zadnych opcji w bazie spr wszystko zajmuje tyle samo kb wiec o co kaman

6217

palyga007
28-12-2012, 22:10
tzn zrobic downgrade bo ja mam 1.5.8 joomla chyba ze moja byla przed 1.5.26
Nie mam więcej pytań...
Może jednak warto zainwestować i zlecić to komuś kto się na tym zna.

stirlic
28-12-2012, 22:48
umiesz pomóc

palyga007
29-12-2012, 10:37
Mylisz pojęcia.
Pomoc jest wtedy jak idziesz do mechanika i mówisz, że coś Ci stuka on patrzy i stwierdza, że trzeba wymienić końcówkę drążka.
Ty natomiast oczekujesz, że stanę nad Tobą i będziemy razem pasek rozrządu wymieniać z tym, że Ty nawet nie wiesz co to jest.

stirlic
29-12-2012, 15:27
Mylisz pojęcia.
Pomoc jest wtedy jak idziesz do mechanika i mówisz, że coś Ci stuka on patrzy i stwierdza, że trzeba wymienić końcówkę drążka.
Ty natomiast oczekujesz, że stanę nad Tobą i będziemy razem pasek rozrządu wymieniać z tym, że Ty nawet nie wiesz co to jest.
no to napisalem co jest grane . doszedlem juz do tego ze przy bakapie nie ma zadnych bledow ale przy przywracaniu strony na lokaly nie ma menu. tyczy sie to tylko mainmenu . mod_custom sa wyswietlane okej. inne rowniez, jak np licznik odwiedzin w module, tak jak napislem wczesniej i pokazalem na rysunku w kolumnach wlaczony/wylaczony oraz dostep nie ma zadnej opcji dostepnej. mod_costum licznik moge pzreniesc na prawa strone tak gdzie powinno byc main_menu i to widac natomiast main menu nie, takze nie jest to wina kolumn. wiec jak wiesz to powiedz o co chodzi a nie tu o rozdzarach nawijasz ;] to nie forum samochodowe Prosta odpowiedz typu baza-> tabela ta i ta -> tu sie stalo ze sie zes...lo i wszytko. dzieki za zainteresowaniem sie tematem

stirlic
30-12-2012, 00:00
zrobilem wystarczylo zrobic aktualizacje do 1.5.26
dzieki za wskazowke