PDA

Zobacz pełną wersję : Komercyjne użycie dodatków do Joomla!



TMS
28-12-2012, 11:20
Witam! Nie znalazłem odpowiedniego działu, więc wrzucam tutaj. Powiedzcie mi proszę jak to w końcu jest z użyciem dodatków do J! w celu komercyjnym? Tzn. Mam stronę postawioną na J! na której wgrane jest sporo dodatków, modułów, pluginów. Pobierałem je głównie z extensions.joomla.org i zazwyczaj jest tam napisane "License: GPLv2 or later Non-Commercial". I nie wiem teraz czy to Non-Commercial oznacza że mogę pobrać dodatek nieodpłatnie, czy że dodatek może być używany tylko w celach niekomercyjnych? Na mojej stronie chcę zarabiać głównie dzięki reklamom i Google Adsense a nie chcę zarobić 20 zł, a zapłacić 20 tysięcy za złamanie praw autorskich wszystkich dodatków. Choć z tego co znalazłem w internecie wynika że jedną z wolności GNU jest to że 'daje swobodę uruchamiania programu w dowolnym celu', więc w komercyjnym chyba też. Czekam na fachową poradę.

- - - Updated - - -

Dodatkowo znalazłem taki artykuł: http://demo.joomla.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=64&Itemid=2

Jac
28-12-2012, 12:41
Możesz używać do woli, również komercyjnie. Było o tym na forum co najmniej kilka razy. Poszukaj, poczytaj...