PDA

Zobacz pełną wersję : zoom galery - jak utworzyć menu do kategorii w galerii ?



ralfox
18-01-2007, 13:27
Jeszcze jedno pytanko raczkującego po kochanej Joomli W jaki sposób utworzyć menu na frontowej, by linki w nim odwoływały się do poszczególnych kategorii w zoom galerii ? Bo z tego co widzę to nie tworzy sie kilku galerii a jedną i w niej kategorie.... ale jak to powiązać ? jeśli daje link do komponentu to wyskakuje mi cała zoom galery... a ja tak nie chcę... pliss pomożecie ?

Dylek
18-01-2007, 14:11
A nie wpadles na pomysl, ze jak klikniesz na dana kategorie galerii to w pasku adresu przegladarki masz do niej link? :) Wklej go sobie w menu i po klopocie.

ralfox
18-01-2007, 14:26
Dzięki za info! , kurcze myśłałem, że jest jakiś bardziej profesjonalny sposób ... niż ctrl+c, ctrl+v - ale skoro admin tak podpowiada, to w takim razie jest to sposób super profesjonalny :-) pozdrawiam.

Dylek
18-01-2007, 14:45
Nie zawsze wymagane jest jakies profesjonalne podejscie :) Te jest chyba najprostsze :)

kylo
07-02-2007, 13:51
Mam ten sam problem , ale to rozwiazanie wydaje mi sie srednio atrakcyjne.

Sprawa w tym przypadku wyglada tak:

- wstawienie w menu galerii
- klikniecie na galerie
- klikniecie na kategorie
- skopiowanie linku
- wklejenie go w menu jako link, czyli to co chcemy wlasciwie zrobic.
- na koncu nalezaloby jeszcze usunac (niepublikowac) galerie z menu jesli nie jest potrzebna.

byc moze sie gdzies myle - az taki sprytny to ja nie jestem :)

nie jest to az takie trudne do zrobienia, ale pomyslcie co bedzie gdy zrobie strone dla kogos i mu powiem ze tak wyglada procedura wstawiania nowej galerii.

Rozwiazaniem mogloby byc znalezienie takiej galerii ktora nie posiada kategorii lub w ktorej mozna wysiwetlic od razu wybrana kategorie.

Jesli ktos taka zna to prosze o podanie nazwy :)

Mam przy okazji jeszcze jeden problem. Szukam bota moszoomthumbs i jakos nie moge znalezc. moglby mi ktos podrzucic link :) ?

magdaa
07-02-2007, 14:12
pięknie wymieniłeś poszczególne operacje, ale nie przesadzaj - ile czasu to zajmuje ? że tak bardzo przeszkadza Tobie wykonanie tych sześciu czynności.
To ja chciałabym wchodząc do mieszkania, żeby od razu czajnik sam się nastawiał na zrobienie kawy, pralka sama się uruchamiała i sama dobrała oraz załadowała pranie, a lap się włączał i otwierał mi automatycznie na przykład konkretny dokument word, a wchodząc do panelu admina chciałabym głosem sterować "utwórz nowe menu" - na, ale tutaj znowu problem bo musiałabym się "nagadać" sporo.

Dostajesz oprogramowanie za free, które w ogromnym stopniu ułatwia budowanie i prowadzenie serwisu - dla tych, którzy nie znają zaawansowanych technik i jeszcze marudzisz, że Ci źle bo musisz kliknąć tu i tu.


Rozwiazaniem mogłoby być znalezienie takiej galerii ktora nie posiada kategorii lub w ktorej można wyświetlic od razu wybrana kategorie.no to utwórz jedną kategorię, raz jeden w życiu wyklikaj te sześć operacji - aby wstawić w menu link bezpośredni do tej kategorii i ładuj tam wszystkie zdjęcia.

kylo
07-02-2007, 15:08
cos nie bardzo zrozumialas. te twoje niby analogiczne przyklady z domu nie pasuja. wstawianie linku do menu wyglada tak jakbys musiala sama sobie zmielic ta kawe a potem trzymac garnek z woda miedzy nogami az sie zagrzeje .

ja nie marudze ze mi to przeszkadza, ale sa osoby (m.in. te ktore beda to wstawiac) ktore nie maja pojecia o wielu sprawach. Wlasnie po to stworzono ten system abu osoby ktore nie znaja zaawansowanych technik mogly latwo aktualizowac zawartosc strony. Nie wystarczy ze wyklikam 6 razy ta procedure bo potem ktos bedzie chcial dodac kolejna galerie i bedzie to musial zrobic sam.

Gdyby wszyscy mieli takie podejscie do "marudzacych" jak ty to jeszcze 60 lat byli bysmy na etapie systemu bez interfejsu graficznego ;)

czekam na lepsze rozwiazania

Rybik
07-02-2007, 16:37
galeria ladna i prosta
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1727/Itemid,35/

kierujesz bota na katalog w tresci artykulu i juz

Co do Zooma to jest ubogi w rozne opcje, dla ciekawostki podam ze kategorie artykulow w trakcie tworzenia generuja w backendzie taki link i nie trzeba sie babarac z publikacja i ogladaniem strony od frontu, zoom tego nie umie i nie ma sie co nad tym rozwodzic.

W kwestii czekania na lepsze rozwiazania dodam tylko ze przed marudzeniem ;) warto przeleciec kilka roznych galerii, na pewno ktoras bedzie (subiektywnie) lepsza od zooma, ktory to roznorakich upierdliwosci zawiera od groma.

magdaa
07-02-2007, 16:58
oby wszystko sprowadzało się do jednego klika ...

reszta bez komentarza ...

Dylek
07-02-2007, 19:09
Tak a propos - z00m Gallery po kliknieciu na odpowiadajaca mu pzycje w menu otwiera strone glowna galerii, ktora jest niejako menu tej wlasnie galerii. Skoro nie ma modulu czy bota do tej galerii, ktory dodawalby automagicznie linki w menu do subgalerii to nie marudzic i wklejac sobie linki recznie. Nie podoba sie - nie korzystac. Rybik dal przyklad innych galerii.

A co do bycia za 60 lat na etapie systemu bez interfejsu graficznego to nie dzieki podejsciu Magdy, ktora podsuwa rozwiazanie a dzieki tym co marudza na forum, zamiast samemu ruszyc glowa i albo znalezc rozwiazanie (czy proste i glupawe, czy tez skomplikowane i wypasne), albo dopisac sobie wlasny komponent, modul, bot czy co tam jeszcze. Najlatwiej narzekac na cos, co inni zrobili i udostepnili za free, samemu nic nie wnoszac do tematu, co nie?