PDA

Zobacz pełną wersję : Menu główne i w stopce. Czy można używać to samo menu odpowiednio podyfikując go?



rysiekm55
29-12-2012, 21:28
Utworzyłem dwujęzyczne menu główne poziome, z odpowiednimi modułami menu i przełącznikiem języków i to wszystko dobrze działa. Chciałem utworzyć menu w stopce, którego większość elementów jest taka sama jak menu główne, i jest ono oczywiście jednopoziomowe. Najpierw zrobiłem to przez stworzenie następnej pary menu dla każdego języka, oba dedykowane dla stopki. Potem utworzyłem odpowiadające moduły dla każdego z tych menu.
Niestety nie działa to tak samo jak menu główne. Przy wyborze elementu home w menu głównym i elementu home w menu stopki otwierają się dwie różne strony, choć w ustawieniach menu, jest tak skonfigurowane, że ma otwierać te sama kategoria artykułów.

Mam drugi problem, chciałbym sformatować moduł menu w stopce nadając wielkość czcionki, kolor, tło dla tego menu i nie wiem jak to zrobić dokładnie. W opcjach rozszerzonych w ustawieniach modułu, jest opcja ustalania przyrostka klas css modułu i odpowiadającemu mu menu, ale nie wiem co mam dokładnie z tym zrobić, do którego css mają odnosić się te ustawienia?

Bazyl
29-12-2012, 21:44
1 - Alias pozycji menu.
2 - Dodać przyrostek i ostylować.

rysiekm55
29-12-2012, 22:44
Dziękuję szefie za podpowiedzi, ale naprawdę są one mało szczegółowe.
1) Nie uzyskałem odpowiedzi, czy mogę zastosować te samo menu dla menu głównego czy tego w stopce?
2) Co właściwie mają aliasy do elementów menu, domyślam się, że są one wpisami do bazy danych, i gdy są różne dla tych samych nazw menu, są to różne wpisy.
3) Już napisałem domyślając się, ze konfiguracja modułów ma coś wspólnego z przyrostkami, ale co znaczy ostylować, i których ma dotyczyć plików css, o co właściwie pytałem wcześniej.

Bazyl
29-12-2012, 22:53
Wystarczy, szefie, użyć szarej komórki: włączyć Googla, forumową szukajkę, szukajkię na wiki..
Ewentualnie dział zleceń.

Bez urazy: jak można projektować strony www bez ostylowania...

Jac
29-12-2012, 23:07
Bazyl aż za trafnie i za konkretnie podał Tobie rozwiązanie. Lepiej już nie można. Ale jak widać, problem ze zrozumieniem zaistniał.
Może ja spróbuję :spoko:.
Do pozycji menu w stopce przypisujesz wybrane pozycje głównego menu. A robisz to poprzez wybór typu pozycji menu: alias pozycji menu. I wybierasz po prawej stronie istniejącą pozycję menu, do której ma prowadzić łącze. Proste jak drut. Spróbuj.

A co do wyglądu menu w stopce, to znajomość minimum podstaw CSS się kłania. Podaj adres strony, to może będę miał jeszcze wenę grzebać się w czyjejś stronie :D.

rysiekm55
29-12-2012, 23:11
Dzięki szefie Bazyl za wspaniałą pomoc. Ale Bazyl nie zasłużyłeś nawet jednego punktu ani za pomoc ani za życzliwość, a już na pewno nie za czystość językową.

- - - Updated - - -

Dzięki kolego Wyjadacz. Ty napisałeś bardziej jasnym językiem i teraz dokładnie zrozumiałem o co chodzi. Ale jak zjem tylu godzin i punktów w joomli, to z pewnością nie będę zadawać takich głupich dla was pytań. Pozdrawiam.