PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Komponent - dodatek tworzący dział download ze wskazanego folderu na dysku



KahrloS
30-12-2012, 14:08
Witam

Jak w temacie - chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś komponent - dodatek który umożliwia zrobienie działu download na stronie ale odwołujący się do konkretnej partycji na dysku mojego komputera ??

Od razu zaznaczę że stronę mam lokalnie postawioną na Xampp'ie 1.8.1 a jej silnik to Joomla 2.5.8.

Xampp zainstalowany standardowo czyli C:\Xampp z koleii folder z rzeczami które chciałbym umieścić w Download'zie to E:\Programy - łącznie jakieś 200GB.

Strona jest stroną lokalną działu IT w którym pracuję i w sumie coś takiego robię pierwszy raz - wszystkie programy albo są darmowe lub mam na nie licencje więc problem nielegalności tutaj nie występuje.

Po prostu chciałbym wiedzieć czy coś takiego o co pytam istnieje :)

Bardzo proszę o pomoc :)

KahrloS
04-01-2013, 10:15
kurcze wychodzi na to że nikt nie zna żadnego takiego modułu lub dodatku :( a może po prostu coś takiego nie istnieje O_o

oczywiście mogę sobie zrobić to łopatologicznie i każdy program linkować osobno ale to zajmie więcej czasu jak to jest warte :(

tomaszek83
04-01-2013, 10:35
szukałeś na JED? Pierwszy z brzegu jDownload? Tylko jaką zasadność ma udostępnianie plików z komputera lokalnego? Skoro to ma być namiastka intranetu jak mniemam to lepiej chyba zrobić to na jakimś serwerze firmowym i tam też trzymać te wszystkie programy?

KahrloS
04-01-2013, 10:44
tak też mam zrobione :) Xampp stoi na serwerze i mam porobione udziały sieciowe dla ludzi po folderach - zamapowane w Mój komputer dla każdego usera jego udział ale chcę to spiąć przez www i zrobić download z folderu do którego każdy ma dostęp przez mapowanie - a znajduje się on na partycji E:\ i jak pisałem ma 200GB

sprawdzę tego JDownload'era