PDA

Zobacz pełną wersję : szablon joomla 3.0 dla niepełnosprawnych



adam_per
30-12-2012, 17:39
przenoszę się na nową domenę i tworzę od nowa swoją stronę dla niepełnosprawnych, potrzebny by był mi szablon jak najbardziej przystosowany do osób niepełnosprawnych, zna ktoś takie templatki, stronę z takimi templatkami niezależnie od regionu.

PeFik
31-12-2012, 09:41
Hmm, chyba aż takich nie ma jeszcze dla J3.0, zatem sugeruje wziąć dobry framework i bazując na wytycznych (m.in. WCAG, sekcja 508) i zdrowym rozsądku dopasować.

Poza tym rodzajów niepełnosprawności jest wiele, zatem to musi być bardzo specyficzna strona ?

adam_per
03-01-2013, 11:00
Tak, specyficzna, chodzi mi, żeby przynajmniej była możliwość regulacji czcionki i lektor czytający tekst. Przynajmniej te elementy, może w przypadku rozwoju witryny znalazłoby się coś jeszcze więcej przystosowującego dla niepełnosprawnych, bo jak widać by był to projekt pionierski. Natomiast na tworzenie od podstaw szablonu to ja nie mam czasu.

PeFik
03-01-2013, 19:33
1) Regulacje czcionki - znajdziesz na JED, z pewnością są i były takie pluginy/moduły
2) Lektor - jeśli już to tylko Ivona (kojarzysz to taki system, pisałem o nim w książce kilka lat temu od tego czasu jeszcze bardziej się rozwinął ) --> http://www.ivona.com/pl/saas/