PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z publikacją artykułów na stronach



rysiekm55
31-12-2012, 00:14
W szablonie zaczerpniętym ze strony http://themekat.com/ próbowałem wstawiać artykuły i przez każdym artykułem pojawił się oto taki komunikat:

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla25\templates\tk_gen_free_ii\ warp\systems\joomla\layouts\com_content\article\de fault.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla25\includes\application.php on line 539

Proszę o podpowiedź, co może być tego przyczyną. Próbowałem na innych szablonach i nie było tego. Nie sądzę, żeby ten szablon miał jakiś błąd.

Bazyl
31-12-2012, 00:30
Próbowałem na innych szablonach i nie było tego. Nie sądzę, żeby ten szablon miał jakiś błąd.

Nie rozumiesz, co piszesz?

loocek
31-12-2012, 00:37
No cóż zasmucę Cię, może nie sam szablon ma jakiś błąd, ale w nadpisywaniu szablonem, jak wskazuje komunikat jest coś nie tędy. Wywal plik


tk_gen_free_ii\ warp\systems\joomla\layouts\com_content\article\de fault.php
albo spróbuj poprawić w okolicach linii 13 i zobaczysz czy mozesz sobie pomóc.

PeFik
31-12-2012, 10:07
Używasz darmowy szablon i mimo iż jest oparty o bardzo dobry framework, jak widzisz nawet to można zepsuć.

rysiekm55
31-12-2012, 10:43
Może podam skopiowane fragmenty kodów z kolejnych plików, najpierw z szablonu default.php ---błąd wokół linii 13:
// get view
$menu = JSite::getMenu()->getActive(); //linia 13
$view = is_object($menu) && isset($menu->query['view']) ? $menu->query['view'] : null;


a teraz z pliku C:\xampp\htdocs\joomla25\includes\application.php on line 539:
public function getMenu($name = null, $options = array())
{
$options = array();
$menu = parent::getMenu('site', $options); //linia 539
return $menu;
}

Dziękuję z góry za pomoc i szczęśliwego Nowego Roku wszystkim biorącym udział.

rysiekm55
01-01-2013, 20:06
Znalazłem w pewnym sensie rozwiązanie tego problemu dotyczącego komunikatu błędu typu "Strict Standards" Otóż Strict Standards technicznie nie jest błędem, jedynie alarmem, że aktualna instalacja joomli nie odpowiada standardom php. Zatem można wyłączyć wysyłanie tych komunikatów, albo przez ingerencję w plik php.ini znajdujący się na serwerze, np zneutralizowanie komendy: error_reporting = E_ALL | E_STRICT bądź zmianę jej ustawień tj zmianę na error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE.
Jeśli jednak nie mamy dostępu do pliku php.ini na serwerze można to zrobić przez utworzenie pliku .htaccess z poniższą zawartością i umieszczenie go w katalogu głównym joomli.

Zawartość pliku .htaccess

# supress php errors
php_flag display_startup_errors off
php_flag display_errors off
php_flag html_errors off
php_value docref_root 0
php_value docref_ext 0

- - - Updated - - -

Sprawdzałem wiele szablonów, i wszystkie darmowe szablony themekat generowały te komunikaty. Z zastosowaniem innych problem nie pojawiał się. Być może, te szablony są w jakimś sensie niepełne i brakuje im czegoś? Ale to tylko domysły.