PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 | komunikat wyświetlany dla uzytkowników bez dostępu do kategorii



m0cna
02-01-2013, 10:11
Witam,

Mam kategorię artykułów dostępną tylko dla grupy użytkowników. W menu strony znajduje się odnosnik do listy artykułów w tej kategorii. Jeżeli użytkownik, nie mający dostępu do tej kategorii wybierze tę pozycję menu to wyświetla mu się komunikat "404 - strony nie znaleziono". Chciałabym, żeby zamiast tego pojawiał się artykuł z napisanym przeze mnie komunikatem.

Czy jest na to jakiś sposób?
M.

Dziudek
02-01-2013, 10:47
Trochę dziwne, że pojawia się błąd numer 404, bo powinien się pojawić błąd 403 - wtedy można by nadpisać w szablonie plik error.php i poprzez warunek dla wartości w polu:


$this->error->getCode()

wyświetlać stosowną treść

m0cna
02-01-2013, 12:59
To może jakoś inaczej to rozwiązać?
Chodzi o to, aby w menu była widoczna dla wszystkich pozycja "PozycjaN". I jeżeli wybierze ją użytkownik zalogowany z prawem dostępu, to będzie mógł sobie oglądać znajdujące się tam artykuły. A jeżeli "PozycjęN" wybierze użytkownik nieuprawniony, to powinien mu się wyświetlić komunikat typu "aby oglądać te treści musisz być zalogowanym czlonkiem grupy".

Dziudek
02-01-2013, 13:03
Nie no rozumiem doskonale o co chodzi, tylko dziwi mnie, że teraz Joomla! zwraca błąd 404 - mi zawsze zwracała 403. I prawdę mówiąc w tym wypadku ciężko będzie inaczej to zrobić, bo podstawą tego typu przekierowań/rozwiązań jest właśnie kod błedu - a w tym wypadku będzie on mylony z kodem błędu braku strony.

m0cna
02-01-2013, 13:26
Błąd wygląda tak: 6225

Tak się zastanawiam, że można by było próbować dwóch wersji menu, ale wtedy jedno manu powinno być widoczne dla wszystkich w wyjątkiem danej grupy użytkowników, a drugie menu widoczne tylko dla tej grupy. Tylko, że chyba nie da się zrobić menu z dostępem public z wyłączeniem jednej grupy?

Dziudek
02-01-2013, 13:41
Załącznik nie działa, natomiast co do menu - aby zrobić dwa różne menu trzeba by przed blokiem generującym menu dodać sprawdzanie czy user jest zalogowany (+ ewentualnie czy należy do konkretnej grupy) i wtedy wczytywać dane menu (np. poprzez utworzenie dwóch różnych pozycji dla menu i wczytywanie ich zależnie od użytkownika).

m0cna
02-01-2013, 14:41
Joomla robi takie sprawdzenie - przed wygenerowaniem kodu strony sprawdza status użytkownika. Ale nie ma w niej opcji, żeby wykluczyć daną grupę użytkowników. Jest opcja nadania dostępu grupie a nie ma opcji zakazu dostępu.
Mi się ten załącznik otwiera, ale spróbuję go tu zamieścić inaczej
6226

Gall Anonim
02-01-2013, 15:51
Wiesz co - o ile kojarzę to można zrobić taki myk że kategorię robisz na menu ukrytym z określonym dostępem, a w menu umieszczasz alias do tego elementu - jakoś tak kiedyś kombinowałem i w efekcie - dawało albo dostęp tylko dla zarejestrowanych, albo hasło - nie masz prawa dostępu do zasobu (o ile dotyczyło grupy).
Pzdr

m0cna
03-01-2013, 08:52
O, tak jest prawie dobrze, jedyny problem z tą wersją to zmieniona ścieżka nawigacyjna, ale to jakoś spoukładam, żeby było w miarę sensownie.