PDA

Zobacz pełną wersję : Zautomatyzowanie dodawania artykułów



jolanta23
02-01-2013, 21:48
Czesc

Mam za zadanie w firmie wprowadzenie duzej ilości artykułów. Zastanawialam sie czy mozna to jakos przyspieszyc, poniewaz artykul ma zawierac plik pfd i fote. a wszystko to ma miec taka sama nazwe np nazwa artykulu i pdf`u i foty: restauracja xxx, i pozostaje jeszcze problem z metatagami i opisem artykulu. metatagi maja mieć wyglad: "spis restauracji, restauracja xxx" a opis: "Tu znajdziesz restauracja xxx"


pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Dziudek
02-01-2013, 22:00
Witam,

Jeżeli jest tego naprawdę dużo to można rozważyć wprowadzenie tych danych skryptem operujacym bezpośrednio na bazie danych Joomla!, wtedy wystarczy podzielić dane na odpowiednie elementy (np. w oddzielnych plikach tytuły, teksty, linki do zdjęć/PDFów uprzednio wrzuconych na serwer) i po prostu wszystko przemielić takim skryptem. Przy czym wszystko zależy ile znaczy "dużo" - bo jeżeli to 100 artykułów to prędzej niż napisanie skryptu pójdzie wklepanie tego do Joomla!, natomiast jeżeli to jest 1000 artykułów to szybciej pójdzie ze skryptem ;)

jolanta23
02-01-2013, 23:32
Dziekuje za odpowiedz, wlasnie slecze i probuje cos wymyslic. Jest tego ponad 3 000, tylko wlasnie to jest byc moze ulatwieniem ze tytul artykulu, zdjecie i plik pdf maja ten sam tytul. Najlepszym rozwiazaniem dla mnie bylby skrypt lub modul ktory tworzy artykul jedynie po wgraniu pliku pdf i zdjecia na serwer. Pozwolilo by mi to zaoszczedzic kilkadziesiat godzin pracy. Tylko do konca sama nie wiem jak ma wygladac taki skrypt.

pyziak
03-01-2013, 00:38
Być może to pora sprawia, że nie czytam ze zrozumieniem, bądź Twoja wiedza jest daleka od podstawowej, ale o ile tytuł (w artykułach) może się dublować to alias już nie, a jest on ( jeżeli nie wypełnisz tego pola ręcznie tworzony na podstawie tytułu, poza tym żaden moduł nie tworzy żadnego artykułu.

jolanta23
03-01-2013, 00:41
Tytul ma byc identyczny jak nazwa pliku pdf i zdjecia, alias jest domyslny z tytulu, tytuly artykulow nie maja sie dublowac. Jesli nie ma takiego modulu to potrzebuje skryptu :)

Dziudek
03-01-2013, 09:35
Osobiście nie spotkałem takiego skryptu poza wszelkiej maści migratorami z innych platform, natomiast w tym wypadku i tak pewnie trzeba będzie postawić na własny dedykowany skrypt ze względu na charakterystyczną budowę i format artykułu.

Pawelo31
03-01-2013, 16:55
ja używam programu AutoHotkey ale nie do joomla tylko do uruchomienia poczty itp. Jest to program do zapisywania kliknięcia myszą i wpisywania z klawiatury. Do tego można stworzyć skrypt który się uruchamia jakimś skrótem dodać zmienne, pętle lub ify