PDA

Zobacz pełną wersję : ReCaptcha - problem



mati1128
04-01-2013, 15:59
Witam.

To są moje pierwsze kroki z joomla, tak więc prosze o wyrozumiałość jeśi pytanie jest banalne. W szukajce nie znalazłem jednak rozwiązania.
Odinstalowałem z joomla 2.5.8 przez przypadek recaptcha fabryczne i chciałbym je przywrócić - jakieś pomysły?
Inne captcha - Joo Recaptcha nie działa - wywala stronę z formularzem kontakt.
klucze wpisane, captcha włączone, opublikowane, w konfiguracji włączone.
Ma współpracować z aircontactsafe w wersji 2.0.19 stable

Z góry dzięki

Dziudek
04-01-2013, 16:47
Witam,

Sugeruję pobrać paczkę instalacyjną Joomla i spakować do archiwum ZIP zawartość katalogu plugins/captcha/recaptcha a następnie tak uzyskaną paczkę zainstalować - powinno pomóc ;)

mati1128
04-01-2013, 20:07
Dzięki, pomogło, doinstalowało się.
Przestawiłem nieco ustawienia i teraz w ogóle klapa - ZNIKNĄŁ CAŁY SERWIS ZARÓWNO WITRYNA JAK I ZAPLECZE!!!

Dramat...

Co Ty na to?

Dziudek
05-01-2013, 14:41
Jeżeli wyświetla się biała strona to to może być wszystko - trzeba sprawdzić plik errorlog lub włączyc pokazywanie błędów w pliku php.ini.

mati1128
06-01-2013, 22:50
znalazłem błą, to błąd w pliku:

/libraries/joomla/plugin/plugin.php on line 105


poniżej wklejam fragment kodu (linia 105 boldem)

{
if (empty($extension))
{
$extension = 'plg_' . $this->_type . '_' . $this->_name;
}


$lang = JFactory::getLanguage();
return $lang->load(strtolower($extension), $basePath, null, false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), JPATH_PLUGINS . '/' . $this->_type . '/' . $this->_name, null, false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), $basePath, $lang->getDefault(), false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), JPATH_PLUGINS . '/' . $this->_type . '/' . $this->_name, $lang->getDefault(), false, false);
}

Jakaś koncepcja Panie kolego?? :-)

- - - Updated - - -

znalazłem błą, to błąd w pliku:

/libraries/joomla/plugin/plugin.php on line 105


poniżej wklejam fragment kodu (linia 105 boldem)

{
if (empty($extension))
{
$extension = 'plg_' . $this->_type . '_' . $this->_name;
}


$lang = JFactory::getLanguage();
return $lang->load(strtolower($extension), $basePath, null, false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), JPATH_PLUGINS . '/' . $this->_type . '/' . $this->_name, null, false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), $basePath, $lang->getDefault(), false, false)
|| $lang->load(strtolower($extension), JPATH_PLUGINS . '/' . $this->_type . '/' . $this->_name, $lang->getDefault(), false, false);
}

Jakaś koncepcja Panie kolego?? :-)

Dziudek
07-01-2013, 09:31
A jaki jest sam błąd? Bo linijka jest na pewno poprawna z racji, że to core kod Joomla!, przyczyna musi lezęć w jakims nieistniejącym atrybucie/zmiennej.

shadow21
07-01-2013, 11:32
W Aicontactsafe jest captcha wystarczy ja wlaczyc w ustawieniach tego komponentu.

mati1128
07-01-2013, 15:48
a.... sorki już wklejam.

Fatal error: Using $this when not in object context in (...)/libraries/joomla/plugin/plugin.php on line 105

faktycznie nie wkleiłem.

do shadow21 - próbowałem w aircontactsafe, ale nie zasakoczył, pokazywał puste miejsce pomimo, że wszystkie klucze były wklejona jak trza... (tak mi się wydaje)...

Dziudek
07-01-2013, 21:50
A po wyłączeniu pluginu recaptchy problem nadal występuje?

mati1128
07-01-2013, 22:32
niema jak wyłaczyc bo na zapleczu to samo biala strona i ten sam error

- - - Updated - - -

mam obok ten sam szablon ale z fabryczna treścią i tam nic nie zmieniałem i tam wszystko jest..., może coś podmienić??

Dziudek
07-01-2013, 22:56
no jeżeli zaplecze leży to pozostaje manipulowanie tabelką #__extensions bezpośrednio w bazie - trzeba znaleźć w kolumnie "name" nazwę pluginu oraz zmienić jej wartość w kolumnie "enabled" na 0. Jeżeli po zmianie dla pluginu recaptchy strona nadal będzie leżeć to trzeba będzie powyłączać po kolei także inne ostatnio ruszane pluginy.