PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy z rozwijamego menu



ygrecki
04-01-2013, 18:52
Witam
Który z wielu dostępnych formularzy kontaktowych ma mozliwość umieszczenia w zawartości artukułu oraz można by go wyświetlić w postaci np paska do rozwinięcia z przykładowo napisem "Kliknij aby rozwinąć formularz" - chce na dole strony dać taka opcję aby klient od razu mógł napisać coś do nas. Było by miło gdyby można w takim formularzu juz podać zawarość pola "Temat wiadomości"

PeFik
04-01-2013, 21:56
Niektóre (dobre) formularze mają pole tekstowe, a to z reguły wydłuża się jak user wpisuje tekst. Poza tym jest taki pseudosuwaczek --> demo: http://demo.joomlashine.com/joomla-extensions/index.php?option=com_uniform&view=form&form_id=5&Itemid=857
Chyba że ustawisz stałą wysokość np. 500px.
Rozwijanie .. bez sensu, nikt poważny tego nie stosuje. Czym mniej utrudnień tym lepiej, ludzie nie cierpią formularzy, dlatego trzeba ułatwiać, a nie utrudniać im zycie.

Jeśli interesuje cię JSN UniForm - daj znać, byłem tłumaczem i testerem tego komponentu więc znam go doskonale.

ygrecki
04-01-2013, 22:29
Dzieki za info ale chyba się źle wyraziłem - chodziło mi o to aby:
1 - można było zwinąć cały rormularz do no jednje linii z opisem klikni aby rozwinąc formularz wlasnie poto aby nie zajmował mniejsca io nie draznił ludzi
2 - w takim formularzy chciałbym aby już było wypenionone pole TEMAT lub aby można bylo ustawić liste predefiniowanych tematów.

PeFik
05-01-2013, 09:34
1wystarczy schowac do tzw. tabs and slides odpowiedni plugin jest darmowy na JED
2 chyba kazdy komponent do formularzy ma taka opcje nawet te darmowe

ygrecki
05-01-2013, 17:25
Chyba nie każdy bo mam np jakis ContactUs i tam nie ma takiej opcji ale zainteresuje sie tym tabs&slides

PeFik
05-01-2013, 23:46
ad 2) a ten darmowy to ma: iContactSafe