PDA

Zobacz pełną wersję : problem z Justify w JCE 2.3.1 i Joomla 2.5.8



coliberek1
04-01-2013, 19:10
Witam,

mam taki dziwny problem, który niesie katastrofalne skutki na stronach przeglądu kategorii, ponieważ kończy się pozostawieniem niedomknietego diva w częsci intro artykułu.

Będąc w edytorze WYSIWYG, mając już wcześniej wstawiony tekst i linie readmore, zaznaczam całość i następnie klikam na ikonkę justowania.

W rezultacie wychodzi coś takiego:


<div style="text-align: justify;">Lampa grawitacyjna, dzial na zasadzie tej samej co<hr id="system-readmore" />ciezarki zegara, kosztuje 10 dolarow i moze uratowac biedniejszych od braku swiatla.</div>

zamiast


<div style="text-align: justify;">Lampa grawitacyjna, dzial na zasadzie tej samej co</div><hr id="system-readmore" /><div style="text-align: justify;">ciezarki zegara, kosztuje 10 dolarow i moze uratowac biedniejszych od braku swiatla.</div>

W ustawieniach komponentu JCE mam zaznaczony checkbox przy czyszczeniu HTML, myślałam że to może wprowadzi porządek w takich przypadkach ale niestety nie...

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i jakoś go rozwiązał?

Próbowałam nadpisać w szablonie blog_item.php i np za kawałkiem odpowiedzialnym za wyświetlanie introtextu wstawić taki dodatkowy </div> , który byłby przydatny w takich okazjach ale niestety wtedy też cała strona jest rozwalona...

Karol99
04-01-2013, 19:23
Obejrzyj w trybie html edytora miejsce wstawienia readmore - w ciemno stawiam, że dzieli on jakiegoś div-a, stąd jego niedomknięcie w kodzie wynikowym.

Jac
04-01-2013, 19:34
Lepiej zamień te DIVy w treści na paragrafy <p>. Unikniesz takich sytuacji. Poza tym zgaduję, że teraz w ustawieniach JCE masz ustawione formatowanie treści właśnie za pomocą DIV.

Karol99
04-01-2013, 20:55
Ale zadbaj, żeby paragrafów też nie przecinać readmore-m

coliberek1
04-01-2013, 21:34
Dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

Problem w tym że ten przecinany readmorem div powstawał tylko w momencie jak chciałam wyjustować już istniejący artykuł, z już wczesniej wstawioną linią hr=readmore.

W ustawieniach JCE miałam

Wymuś element blokowy ustawione na linebreak ( w celu zapobiegnięcia automatycznym wstawianiom diva, co się jednak okazało błędnym przypuszczeniem. Po kliknięciu na justify wstawiał się właśnie div.

Teraz wstawiłam "wymuś element blokowy" na paragraph i po kliknięciu w edytorze na justify tworzy się <p style="text-align: justify;"> , ale na szczęscie samo zamyka się przed linią readmore i potem ponownie się otwiera więc mam nadzieję, że adminowi nie będą już wychodzić jakies straszne rzeczy.

dziękuje bardzo za HELP!!! :)