PDA

Zobacz pełną wersję : Podstrona z kontaktami podzielonymi w grupy



adam2506
05-01-2013, 18:47
Witam!

Korzytam z joomla 2.5. Interesuje mnie stworzenie podstrony, na której umieszczę opisy i możliwość kontaktu podobnie do poniższego, fikcyjnego przykładu:


Oddziały firmy Bolek:

1. Oddział promocji - zajmujemy się promowaniem firmy.

-kontakt z kierownikiem: e-mail, telefon
-kontakt z zastępcą: e-mail, telefon

2. Oddział sprzedaży - zajmujemy się sprzedażą.

-kontakt z kierownikiem: e-mail, telefon
-kontakt z zastępcą: e-mail, telefon

[...]

80. Odział przyjmujący reklamacje - przyjmujemy reklamacje.

-kontakt z kierownikiem: e-mail, telefon
-kontakt z zastępcą: e-mail, telefon


Chciałbym, żeby klikając na e-mail rozwijał się formularz w którym wystarczy podać swoje dane i kliknąć "wyślij". Najlepiej, gdyby po włączeniu strony widoczna była tylko lista tych "oddziałów", a po kliknięciu na jeden z nich rozwijały się szczegóły, lub przynajmniej otwierała nowa strona, w której jest możliwość kontaktu.

Oczywiście próbowałem dojść do tego sam, ale komponenta "Kontakty" i stworzenie menu "Kontakty->lista danej kategorii/wszystkich kategorii" nie pozwala na stworzenie takiego schematu, jaki wyżej pokazałem.

Proszę o pomoc :) jeśli istnieje odpowiednie rozszerzenie, to musi być darmowe.

Pozdrawiam

kyboe.com.pl
05-01-2013, 21:28
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ja umieścił bym to wewnątrz arkykułu

adam2506
05-01-2013, 23:04
jasne, tak byłoby najłatwiej, a jak napisać w artykule taki wygodny, rozwijany formularz?

adam2506
06-01-2013, 00:50
w skrócie chodzi o to, żeby klikając w odpowiedni link na stronie otworzył mi się formularz, w którym będą się mieścić dwie osoby i będzie można wysłać e-mail do jednego lub drugiego. albo dwa formularze osobne ale na jednej stronie - jest na to konkretne rozszerzenie, które wstawia formularz w artykuł? czytałem na ten temat trochę, ale pluginem "load-module" i tak nie wiem jaki miałbym moduł załadować. pozdrawiam

kyboe.com.pl
06-01-2013, 21:23
W edycji trzeba dodoś moduły (insert tabs) lub przejść na html i napisać ,możesz tez dziły zrobić linkami i następnie nowe artykuły z formularzem kontaktowym(robisz jeden i kopiujesz jeśli poczta idzie na jeden adres)


<p>{tabs type=tabs}</p>
<p><br />{tab title=Dział1}</p>
<p><strong>OSOBA 1</strong></p>
<p>tel. 55 555 55 00</p>
<p> {module Formularz} </p> -formularz powinieneś znaleźć na necie
<p><strong>OSOBA 2</strong></p>
<p>tel. 22 555 55 00</p>
<p> {module Formularz} </p>
<p>{/tab}</p>
<p>{tab title=Dział handlowy}</p>
<p><strong>OSOBA 1</strong></p>
<p>tel. 55 555 55 00</p>
<p> {module Formularz} </p>
<p><strong>OSOBA 5</strong></p>
<p>tel. 55 555 55 00</p>
<p> {module Formularz} </p>
<p>{/tab}</p>
{/source}{/tab}</p>
<p>{/tabs}</p>