PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: Deprecated: Function eregi() is deprecated in ...



koman
06-01-2013, 10:59
Witam,

Od kilku lat mam stronę na starej wersji Joomli. Opanowałem panel administracyjny na tyle by tę stronę aktualizować, natomiast zupełnie nie łapię kwestii związanych z silnikiem, itp. gdyż jakos do tej pory nie było to potrzebne.
Kilka dni temu strona się posypała, pojawiają się komunikaty: Deprecated: Function eregi() is deprecated in
a konkretnie tak to wygląda: http://www.komancza.info

Poszukałem co nie co w necie i wszystko wskazuje na to, że chodzi o funkcję ereg (przestarzałą) którą trzeba zastąpić funkcją preg_match, ale próby wg podanych w necie rozwiązań nie działają.

Ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić tę stronę do stanu używalności?

Dziudek
06-01-2013, 11:54
Najprościej będzie po prostu wyłączyć komunikaty Deprecated w pliku php.ini lub poprzez następujący kod w pliku index.php joomla:


ini_set('error_reporting', E_ALL & ~E_WARNING & ~E_NOTICE & ~E_STRICT & ~E_DEPRECATED);

koman
06-01-2013, 15:47
poprzez następujący kod w pliku index.php joomla

Dziekuję - może to w zupełności wystarczy, tylko mam drobny problem (jestem lekko zaawansowany wiekowo jak na średnią w necie ;)) z wklejeniem tego w index. Konkretnie: czy mam to wkleić w plik index.php joomli (czyli w głównym katalogu na serwerze) czy w pliku index.php templatki ? I czy ma to znaczenie w którym miejscu wklejam? Próbowałem w pierwszym lepszym i niestety bez zmian.

Dziudek
06-01-2013, 19:49
Można ten kod wkleić zaraz na początku plików index.php zarówno joomla jak i szablonu, po linijce:


<?php

koman
07-01-2013, 06:30
Można ten kod wkleić zaraz na początku plików index.php zarówno joomla jak i szablonu, po linijce:
Brakuje chyba kodu - po której linijce.

Dziudek
07-01-2013, 08:29
Widzę forum potraktowało kod jako potencjalnie niebezpieczny, chodziło mi o linijkę < ? php (dodałem trochę spacji ;))

koman
07-01-2013, 08:52
Ok, tak zrobiłem - niestety bez zmian.

Dziudek
07-01-2013, 20:52
No to pozostaje spróbować zrobić to w pliku php.ini - jeżeli nie ma do niego dostępu to trzeba skontaktować się z właścicielem hostingu.