PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycje menu



kurczakimp
06-01-2013, 22:03
Witam,
mam pytanie odnośnie menu.
A więc chcę aby menu główne zostało umieszczone w poziomym pasku u góry (tam gdzie szablon wyznacza jego miejsce), jednakże gdy tworzę moduł, nie ma odpowiedniej opcji w polu "pozycja". Czy można jakoś dodać pozycję, tak jak w Joomla 2.5?
Strona niestety musi być zrobiona w 1.5 - taki pomysł nauczyciela :/ Link (http://yemiou.nazwa.pl/joomla205/)
Dziękuję za podpowiedź.

alberrt
06-01-2013, 22:09
Jeżeli nie ma tej pozycji w rozwijanym polu "pozycja" to widocznie nie ma jej w templateDetails, o ile dobrze Cię zrozumiałem.

zwiastun
06-01-2013, 22:57
1. Podejrzyj pozycje modułów w szablonie, czy rzeczywiście nie ma obszaru przeznaczonego na umieszczenie górnego poziomego menu.
(podgląd szablonu masz w Rozszerzenia / Szablony / Szablon
Możliwe, że brakuje pozycji tylko w pliku templateDetails.xml

2. Do szablonu można dodać dodatkowe pozycje modułu, ale to wymaga odrobiny wiedzy na temat budowy szablonu.
Wiadomości masz na www.wiki.joomla.pl

Link coś nie działa!

Pytasz, czy można "jakoś dodać pozycję tak jak w Joomla 2.5".
Ani w J! 2.5 ani we wcześniejszych nie można dodać "jakoś" - trzeba to zrobić zgodnie z regułami sztuki.

PS
Szablon, który pobrałeś, ma pozycję user3 przeznaczoną na poziome menu
I ta pozycja jest wpisana w templateDetails.
Musisz robić coś nie tak

PeFik
07-01-2013, 09:27
Strona niestety musi być zrobiona w 1.5 - taki pomysł nauczyciela
Że tak zapytam jaka to szkoła, jeśli nie jest to tajemnicą? Może Nasza fundacja się do niego zgłosi z oficjalnym zapytaniem czemu uczy historii.

kurczakimp
07-01-2013, 12:52
Zwiastun - dziękuję za podpowiedzi z "podglądem" i linkiem. Problem rozwiązany :)
PeFik - na zajęciach robiliśmy strony w 2.5 i 3.0, na zadanie musieliśmy zrobić stronę w 1.5 po to, aby na kolejnej lekcji omówić różnice :) Dziękuję za chęć pomocy!
Pozdrawiam