PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z szablonem i wyświetlaniem treści.



Goalkeper
08-01-2013, 10:29
Na początku się przywitam i na wstępie zaznaczę, że moja przygoda z joomlą zaczęła się dwa dni temu :) Postanowiłem znajomej syna zrobić stronę więc zainstalowałem joomle na serwerze i zacząłem się bawić. Stworzyłem menu (każda pozycja menu jest odnośnikiem do artykułu), artykuły, wszystko ze sobą pospinałem w funkcjonalną całość. Niestety czysta joomla miała tylko dwa szablony kompletnie gołe i zdecydowałem, że zainstaluję jakiś gotowieć. Wybór padł na http://www.templatki.com/joomla-templatki-30/1164-maillers-2-szablon-joomla-30. A gdy już słowo ciałem się stało to pojawiły się problemy. Po zmianie szablonu treść artykułów oraz modułów na stronie zaczęła się mijać z powołaniem, jednym słowem były przesunięte.

Strona wygląda tak: www.pomoz-filipowi.cba.pl (http://www.pomoz-filipowi.cba.pl) z początku po kliknięciu dwóch pierwszych pozycji w menu tekst artykułu jak i menu i logowanie było przesunięte. Treść artykułu wyjeżdżała poza lewą stronę jasnej części szablonu. Popytałem troszkę wójka Google i zacząłem kombinować z firebugiem i modyfikacją kodu źródłowego szablonu. Metodą prób i błędów pozmieniałem wartości marginesów poszczególnych elementów. Udało się i wszystko wyświetla się jak należy. Niestety po wybraniu dwóch następnych linków galeria i kontakt pojawia się ten sam problem co z pierwszymi pozycjami menu czyli galeria i formularz kontaktowy na stronie są przesunięte. Druga sprawa odnośnie strony i szablonu to jak zrobić aby zmieniający się baner wyświetlał się na każdej stronie a nie tylko na stronie "O filipie" która jest ustawiona jako strona główna ?

Proszę nie krzyczeć bo tego nie zniesę :)

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

tomaszek83
08-01-2013, 11:02
Jeśli chodzi o banner to szukaj w ustawieniach modułu o nazwie zbliżonej do slider.

Co do wyglądu to tak na szybko te zmiany powinny pomóc:

Plik:
http://www.pomoz-filipowi.cba.pl/templates/maillers2/css/tdefaut.css
i zmień to:

#main {
background: none repeat scroll 0 0 transparent;
float: left;
margin: 0px; <--- tu zmieniłem
padding-left: 50px;
width: 57%; <--- tu zmieniłem
}

.item-page {
font-weight: normal;
padding: 50px; <-- usuń to.
width: 100%;
}

oraz plik:
http://www.pomoz-filipowi.cba.pl/components/com_imageshow/assets/css/style.css

#main {
padding: 0 !important; <--- usuń to.
}

Goalkeper
08-01-2013, 12:23
Zacykało i wyświetla się poprawnie :)

Odnośnie banera to jest pewien problem bo w panelu joomli w dziale moduły nie wyświetla się, żaden moduł odpowiadający za ten baner :/ nawet w podglądzie szablonu nie ma nigdzie informacji o tym gdzie to powinno się znajdować (chodzi o te miejsca/pola które trzeba wybrać z listy w trakcie tworzenia modułu).

tomaszek83
08-01-2013, 12:56
więc banner może być zaimplementowany w pliku index.php szablonu. Możliwości jest wiele. Nie znam tego szablonu więc podpowiadam najbardziej popularne rozwiązania.

Goalkeper
08-01-2013, 13:24
więc banner może być zaimplementowany w pliku index.php szablonu.
I tak właśnie jest, jest tylko kod z formatowaniem ze ścieżkami do katalogu, z którego mają być pobierane grafiki. Da radę to jakoś przemodzić czy już tak musi zostać ?

tomaszek83
08-01-2013, 13:45
zmiana


<?php $menu = JSite::getMenu(); ?>
<?php $lang = JFactory::getLanguage(); ?>
<?php if ($menu->getActive() == $menu->getDefault($lang->getTag())) { ?>
<?php if ($this->params->get( 'slidedisable' )) : ?> <?php include "slideshow.php"; ?><?php endif; ?>
<?php } ?>

na


<?php $menu = JSite::getMenu(); ?>
<?php $lang = JFactory::getLanguage(); ?>

<?php include "slideshow.php"; ?>


w pliki index.php szablonu powinna pomóc.

Goalkeper
08-01-2013, 16:22
Działa :) tylko teraz troszkę galeria się podniosła :) ale to jeszcze pokombinuję może z wartościami :)

Zastanawiam się teraz czy te delikatne przesunięcia galerii nie są spowodowane tym, że pojawił się baner :) i czy poprawki w kodzie z początku wątku są teraz potrzebne :D