PDA

Zobacz pełną wersję : JUpgrade skąd pobrać?



Marfish
09-01-2013, 11:56
Jak zwykle wykazuję się totalnym brakiem umiejętności szukania odpowiednich plików ale trudno.
Chcę zrobić migrację z joomla 1.5 do 2.5 i nigdzie nie mogę znaleźć JUopgrade.
Jakby w ogóle zniknął z sieci albo ja już całkiem ślepy jestem.
Proszę o link do strony z której mogę go pobrać.

Jac
09-01-2013, 12:16
http://redcomponent.com/redcomponent/jupgrade

Marfish
09-01-2013, 12:32
Dzięki Jac. Niestety z tej strony pobranie chyba jest nie możliwe.

Jac
09-01-2013, 12:43
Dodajesz do koszyka i tak jakbyś składał zamówienie. Sam komponent jest udostępniony za darmo, więc nic nie zapłacisz. Finalizujesz zamówienie i pobierasz jUpgrade.

Marfish
09-01-2013, 14:33
Dzięki.
Rozweseliła mnie moja ciapowatość.
Pozdrawiam

- - - Updated - - -

Jak długo może trwać sam proces migracji? Wydaje mi się, że u mnie coś jakby się zawiesiło?

Jac
09-01-2013, 14:46
Jaki masz komunikat w jUpgrade? "Migration undefined"?
Migrujesz Joomla! z domyślnymi komponentami treści? Czy z jakimiś dodatkowymi?
Przy większych witrynach z zainstalowanymi dodatkowymi komponentami (galeria, forum, komentarze...) migracja jest bardziej złożona.
U Ciebie przyczyna może być różna (od ustawień serwera po duplikaty aliasów). Ale to domysły.
Napisz na jakim etapie zatrzymuje się cały proces migracji.

Marfish
09-01-2013, 14:50
Nie ma żadnego komunikatu oprócz: Checking and cleaning..
Oczywiście mam forum galerię i kilka innych zabawek.
Cóż poczekajmy na komunikat jaki się pojawi.

Armitage
13-02-2013, 12:33
Marfish, jak tam Twoja migracja?
Mam praktycznie ten sam problem więc jeśli u Ciebie coś się ruszyło, to może i ja spróbuję? Nie mam forum, ale są chociażby zainstalowane CKformsy, które nie mają wsparcia w nowszej wersji joomla. Migrację próbuje przeprowadzić na serwerze home.pl, na stronie testowej, postawionej z backupu oryginału poprzez Akkebe. Jeśli coś się zadziała, daj proszę znać, gdyż chciałabym zacząć testować nową templatkę i ogólnie nową wersję starej strony ;)

ugly kid joe
13-02-2013, 12:39
idziemy o zakład, że marfish jedzie na manualu ;)
na home.pl migracja była kilka razy poruszana i finał był taki, że w pewnym momencie zatrzymywała się.
trzeba odinstalować niekompatybilne dodatki - wcześniej robiąc kopię całego serwisu.
jupgrade jest niekompatybilny z wieloma dodatkami.
pobierz ewoluacyjny jamp i migruj lokalnie.

zwiastun
13-02-2013, 12:40
1. Proszę nie zaśmiecać forum, zgłosiłaś już problem w innym wątku i otrzymałaś odpowiedź, teraz szukasz cudownego lekarstwa.
2. Serwer home.pl nie nadaje się do takich operacji.

Armitage
13-02-2013, 13:23
Dzięki Ugly - mam nadzieję, że Twoja wskazówka okaże się skuteczna

@zwiastun
tak, szukam cudownego lekarstwa i szperam gdzie się da, mając nadzieję na pozytywny efekt (to jest chyba zupełnie naturalne, że każdy chce maksymalnie uprościć swoją pracę ograniczając wszelkie błędy i niepowodzenia do minimum)
jednakże masz rację, że powinnam się ograniczyć do jednego wątku i ewentualnie pisać pm'ki zamiast szukać odzewu gdzie się da (udzielając się bez pomyślunku w istniejących tematach), mimo iż nadal jestem przekonana iż nie uczyniłam nic złego
btw. nie trafiłam jeszcze do tematu wiążącego home.pl z problemem migracji, tak więc dziękuję za naświetlenie problemu, na który sama bym nie wpadła za 1000 lat. Przynajmniej nie będę musiała przeglądać pozostałych tematów.

Następnym razem postaram się słać pm'ki do ogarniętych, by nie spamować forum
tak więc przepraszam za bałagan i odstawiam klawiaturę :(

ugly kid joe
13-02-2013, 13:39
http://forum.joomla.pl/showthread.php?68477-Trudna-migracja