PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć tytuł sekcji/kategori z artykułów?



agrest123
09-01-2013, 18:27
Witam.
az boję się zapytać.... :) czytając niektóre wypowiedzi : szukaj w Google ;)
www.dawnymalbork.pl (http://www.dawnymalbork.pl) . Zaznaczylem by nie pokazywał tytułu sekcji ani kategori. Pomimo to są widoczne (stare fotki w Dawniej i dziś oraz wydarzenia bieżące w Aktualnościach). Moze ktoś mi powiedzieć gdzie to wyłączyć?

inna sprawa jest zrobienie slide facebook. Moduł mam. Nie mogę wygenerować API by to użyć. Uprzedze :czytałem wujka Google i nic. Nie ogarniam. Moze ktoś wytłumaczyć łopatologicznie? :))
Dzięki wielkie dla życzliwych :))

Robster
09-01-2013, 18:40
Na pewno nie znalazłeś nic na forum tyczącego się "czytania w googlach". Jeśli już gdzieś, ktoś odsyła, to co najwyżej do starych tematów na forum.

Sprawa pierwsza. Wyświetlasz nazwę pozycji menu, a nie kategorię czy sekcję. Wyłącz wyświetlanie tytułu strony, to napis zniknie.
Sprawa druga. Piszesz o jakimś module, a nie podajesz co to za moduł. Gdybyś w googlach szukał, też byś znalazł masę informacji, mało tego, jestem przekonany, że na stronie tego modułu jest instrukcja generowania Key API.
Kliknij na https://developers.facebook.com/apps, później w Utwórz aplikację, wpisz nazwę aplikacji (taka żeby ci się kojarzyła) i finito, reszta opcji jest opcjonalna (o ile twój moduł ich nie wymaga). Masz tam public i secret key API.

agrest123
09-01-2013, 19:18
Na pewno nie znalazłeś nic na forum tyczącego się "czytania w googlach". Jeśli już gdzieś, ktoś odsyła, to co najwyżej do starych tematów na forum.

Sprawa pierwsza. Wyświetlasz nazwę pozycji menu, a nie kategorię czy sekcję. Wyłącz wyświetlanie tytułu strony, to napis zniknie.
Sprawa druga. Piszesz o jakimś module, a nie podajesz co to za moduł. Gdybyś w googlach szukał, też byś znalazł masę informacji, mało tego, jestem przekonany, że na stronie tego modułu jest instrukcja generowania Key API.
Kliknij na https://developers.facebook.com/apps, później w Utwórz aplikację, wpisz nazwę aplikacji (taka żeby ci się kojarzyła) i finito, reszta opcji jest opcjonalna (o ile twój moduł ich nie wymaga). Masz tam public i secret key API.
Po pierwsze: tytuł artykułu chce wyświetlać. Nie chce by się tytuł kategorii wyświetlał. Więc jak?

Po drugie : moduł Facebook Slide Likebox wymaga podania API Key . Robię tak jak mówisz ale nie wiem jak wygenerować ta aplikację by to uzyskać... Co tam mam klikać?
dzieki jeśli pomożesz.

agrest123
10-01-2013, 09:59
Po drugie : moduł Facebook Slide Likebox wymaga podania API Key . Robię tak jak mówisz ale nie wiem jak wygenerować ta aplikację by to uzyskać... Co tam mam klikać?
dzieki jeśli pomożesz.

Udalo mi się wygenerowac aplikacje. dostalem API Key. i Id strony tez znalazlem. Po podstawieniu tych danych do modulu niestety modul nic nie wyświetla. Chyba zrezygnuje z tego modulu...

zwiastun
10-01-2013, 12:05
az boję się zapytać.... czytając niektóre wypowiedzi : szukaj w Google ;)
I słusznie :) Bo zanim zadasz pytanie na forum, trzeba być przekonanym, że uczyniłeś wszystko, co sam mogłeś zrobić, aby rozwiązać problem. A, niestety, nie uczyniłeś!

Po pierwsze: tytuł artykułu chce wyświetlać. Nie chce by się tytuł kategorii wyświetlał. Więc jak?
Ustawień tego typu dokonujemy w globalnych ustawieniach artykułów (Artykuły -> Parametry), w ustawieniach pozycji menu i w artykule.
Tu np., jak ustawiać preferencje globalne.

http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.content.15

I, wybacz, wcale nie trzeba sięgać do poradników czy na wiki, by się tego doszukać. Wystarczy przejrzeć opcje w ustawieniach artykułu, pozycji menu, globalnych i doczytać, objaśnienia w dymkach.

agrest123
10-01-2013, 15:48
I słusznie :) Bo zanim zadasz pytanie na forum, trzeba być przekonanym, że uczyniłeś wszystko, co sam mogłeś zrobić, aby rozwiązać problem. A, niestety, nie uczyniłeś!

Ustawień tego typu dokonujemy w globalnych ustawieniach artykułów (Artykuły -> Parametry), w ustawieniach pozycji menu i w artykule.
Tu np., jak ustawiać preferencje globalne.

http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.content.15

I, wybacz, wcale nie trzeba sięgać do poradników czy na wiki, by się tego doszukać. Wystarczy przejrzeć opcje w ustawieniach artykułu, pozycji menu, globalnych i doczytać, objaśnienia w dymkach.

Sorki. Nie zadawalbym tego pytania gdyby nie to ze w pierwszym poście nadmieniłem że wyłaczyłem wyświetlanie tytułów sekcji i kategorii, a pomimo to z jakiś powodów pojawia mi się nazwa STARE FOTKI i wydarzenia bieżące w Aktualnościach :/

Wiedz że wiele razy to sprawdzałem i tak mi pokazuje. Myślałem że jeszcze czegoś nie ustawiłem.
Ale zauważyłem ze ten tytuł kategorii pojawia mi się jak wywołam ten artykuł z menu dawniej i dziś , gdy wywołam ten sam artykuł z menu wszystkie fotki czyli z listy... Tytuł kategorii nie pojawia się. O co chodzi?
Uwierz, czytam najpierw dużo zanim zadam pytanie :)
Aha.... Dorzuce jeszcze że w parametrach komponentu tej pozycji menu również wylączylem wyświetlanie sekcji i kategori.

zwiastun
10-01-2013, 16:44
Powodem mogą być różne ustawienia pozycji menu. W Joomla 1.5 te ustawienia działają raczej bez problemów. Dla pewności wyłaz je jeszcze w ustawieniach artykułu.
Możliwe też, że w plikach nadpisanych przez szablon brakuje warunku wyłączającego wyświetlanie tych danych. Na odległość trudno powiedzieć.