PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków



pietasz
13-01-2013, 14:02
Witam,

od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić z pewnym problemem. Otóż próbuję sobie zainstalować przez panel administracyjny (instalacja z pakietu) jakikolwiek dodatek np. google maps i wyskakuje mi taki komunikat:



JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
JFolder::folder: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
JFolder::files: Ścieżka wskazuje niewłaściwy katalog albo katalog już usunięty.
Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.


Warning: array_merge() [functioxxx]: Argument #1 is not an array in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

Warning: array_merge() [functixxxxx]: Argument #2 is not an array in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 142

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /stegna/libraries/joomla/installer/helper.php on line 187

Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.




Natomiast jak chcę zainstalować z katalogu to wyskakuje taki:




Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.
Ścieżka nie zawiera pakietu instalacyjnego.




Warning: opendir(/usr/local/apache2/htdocs/wspolnik/tmp/mod_D_Calendar/) [function.opendir (http://85.222.82.214/wspolnik/administrator/function.opendir)]: failed to open dir: Permission denied in /usr/local/apache2/htdocs/wspolnik/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 423

Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /usr/local/apache2/htdocs/wspolnik/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 424

Warning: closedir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /usr/local/apache2/htdocs/wspolnik/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 450


Dodam, że w configuration.php zarówno temp jak i logs są ok, bo myślalem, że tu był problem, ale jest ok. Serwer mam u pewnego kolesia i on mówi, że u niego wszystko jest ok. Wcześniej miałęm u niego problem z prawami dostępu do katalogów i zmianą atrybutów.

ugly kid joe
14-01-2013, 11:04
może dodatek jest nie dla tej wersji j!

pietasz
14-01-2013, 11:26
jest na pewno do tej wersji z innymi dodatkami też jest problem, żeby zainstalować. Dodatkowo nie mogę zapisywać zmian w ustawieniach w panelu administracyjym, a atrybuty są na 777.

ugly kid joe
14-01-2013, 11:30
to nie są właściwe uprawnienia dla folderów j!

pietasz
14-01-2013, 11:37
to na jakie zmienic?

- - - Updated - - -

poza tym na innym serwerze są tez 777 i wszystko dziala ok

ugly kid joe
14-01-2013, 12:23
okej, okej !