PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksowanie-czy istnieje dodatek, który pozwala automatycznie wejść w url do google?



vodas
13-01-2013, 16:41
Jak w temacie. Tworzę stronę, która ma dynamiczną liczbę podstron-nowe produkty, muszę co najmniej raz dziennie wejść w link do google, aby aktualizować mapę strony . Chciałbym to jakoś zautomatyzować.

Gall Anonim
13-01-2013, 16:55
Xmap + właściwy plugin + właściwa konfiguracja.

vodas
18-01-2013, 11:16
Prosiłbym jednak o bardziej konkretne wskazówki. Jaki pluginy są odpowiedzialne za automatyczne tworzenie mapy, a jakie za automatyczne wysyłanie do google ? Potrzebuję dosyć rozbudowanej opcji tworzenia mapy, tak abym mógł osobiście decydować o priorytecie. Z góry dziękuję za pomoc.

Gall Anonim
18-01-2013, 13:03
Przepraszam,
a wysiliłeś się przynajmniej żeby przeklikać dodane wraz Xmap pluginy/dodatki?
Czy przejrzałeś jakie parametry konfiguruje się w Xmap.
To wszystko o co pytasz tam jest, więc proszę o odrobinę dobrej woli i wysiłku własnego - jestem tutaj na zasadach hobbystycznych/wolontariatu i brak mi czasu na pisanie indywidualnej instrukcji do czegoś co jest stworzone bardzo intuicyjnie - wystarczy tylko odrobina wysiłku.
Pzdr

vodas
18-01-2013, 14:01
Ok, ogarnąłem sam. Nie wiem tylko, która wtyczka zapinguje stworzoną mapę strony do google.

bogdanbojarski
18-01-2013, 14:21
Matko Boża, wiki, dokumentacja Xmap, kolega wskazał Ci drogę, ma jeszcze skonfigurować?

vodas
18-01-2013, 15:39
Gdyby to było takie łatwe do znalezienia, to nie pisałbym tutaj. Żaden z podstawowych pluginów nie oferuje opcji pingowania do wyszukiwarek. Chyba, że xmap automatycznie wysyła go przy odświeżeniu mapy..

trzepiz
18-01-2013, 15:57
załóż sobie konto w Google Webmaster Tools i tam wpinasz link mapy witryny . Jeśli coś dodasz na stronie, mapa zostanie zaktualizowana a Google pobierze sobie zaktualizowany plik i zaindeksuje stronę.