PDA

Zobacz pełną wersję : Uaktualnienie jwsig.php w Joomla 1.5 do wersji PHP 5.3



redemers
16-01-2013, 14:20
Cyklicznie pojawia mi się taki komunikat

proszę zajrzeć na stronę

www.e-fdc.pl (http://www.e-fdc.pl)

czy to wina serwera czy coś nie tak z rozszerzeniem. ?


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in/home/efdcpl/public_html/fdc/plugins/content/jwsig.php on line 78

Notice: Undefined index: JPG Support in /home/efdcpl/public_html/fdc/plugins/content/jwsig.php on line80

Notice: Undefined variable: gd_support in /home/efdcpl/public_html/fdc/plugins/content/jwsig.php on line83

ugly kid joe
16-01-2013, 14:25
http://forum.joomlaworks.net/simple-image-gallery-%28plugin%29/simple-image-gallery-error-messages/

redemers
16-01-2013, 14:35
Ale skąd to wynika, potrafi się tak zrobić równolegle na dwóch strona www postawionych na o12.

wziąłem to pozamieniałem i poszło teraz coś takiego


Error
: GD2 library is not enabled in your server!Error: GD2 library does not support JPG!
Error: GD2 library does not support GIF!
Error
: GD2 library does not support PNG!

ugly kid joe
16-01-2013, 14:42
skoro ten sam serwer i te same parametry, to wniosek jest prosty.

redemers
16-01-2013, 14:46
jedna strona j 1.5 druga 2.5
Napisałem do operatora i zobaczymy.

ugly kid joe
16-01-2013, 14:48
ale czego oczekujesz ? że zmienie ci ustawienia serwera ?

redemers
16-01-2013, 14:54
Raczej nie, jak wyżej. Czyli wina leży po stronie usługodawcy hostingu ?
Dziwna sprawa bo dzieje się tak od 2-3 tygodni. Nigdy nie było problemu z o12.
Z home.pl i nazwa.pl zawsze była jazda.

ugly kid joe
16-01-2013, 14:55
skoro 2-3 tyg temu działało, a dodatek nie był aktualizowany, to problem z php na serwerze.

redemers
16-01-2013, 15:04
Wiesz, zawsze żyłem w przekonaniu że takie historie nie dzieją się po stronie usługodawcy. Zdawało mi sie że siedzi tam sztab naukowców i wszystko ciągle ma pod kontrolą. :D.

ugly kid joe
16-01-2013, 15:10
jeżeli mówimy o infrastrukturze jakiegoś tam klastra w jakimś tam centrum danych, problemem takiego centrum jest otwartość. mam tu na myśli otwartość na różnego rodzaju środowisko hostowanych aplikacji. nie da się urozmaicić szablonowych ustawień dla całego klastra, skoro to ... nie wpisuje się w politykę strategii zarządzania tym klastrem w konkretnym centrum danych.

nawet jeśli aktualizują do nowego wydania środowiska uruchomieniowego, nie znaczy, że jest zgodne z twoją aplikacją.

co innego kiedy masz hosting zarządzany.

redemers
17-01-2013, 15:51
Od administratora dostałem info że skrypty nie są w pełni zgodne z PHP 5.3 i tyle, zostałem z tym sam :hmm:
Ale przeszukałem gruntownie internet i rozwiązałem sam ten problem. :D
Jak widać wszystko działa poprawnie www.e-fdc.pl (http://www.e-fdc.pl)

- - - Updated - - -

Tak wygląda kod po trzech zmianach - może się komuś przyda. Od linii 75 do 86 w pliku jwsig.php, u mnie ten plik znajduje się w public_html//plugins/content
Wersja Joomla 1.5.22




// GD2 Library Check
if(function_exists("gd_info")) {
$gdinfo = gd_info();
$gdsupport = array();
$version = intval(preg_match('/\.([^\.]*$)/', $gdinfo['GD Version']));
if($version!=2) $gdsupport[] = '<div class="message">'._SIGPRO_GD_LIBMISSING.'</div>';
if (!$gdinfo['JPEG Support']) $gdsupport[] = '<div class="message">'._SIGPRO_GD_LIBNOJPG.'</div>';
if (!$gdinfo['GIF Create Support']) $gdsupport[] = '<div class="message">'._SIGPRO_GD_LIBNOGIF.'</div>';
if (!$gdinfo['PNG Support']) $gdsupport[] = '<div class="message">'._SIGPRO_GD_LIBNOPNG.'</div>';
if(isset($gd_support) && count($gd_support)) {
foreach ($gdsupport as $k=>$v) {echo $v;}
}
}


6276

Czy można by zmienić tytuł wątku na np. Uaktualnienie jwsig.php w Joomla 1.5 do wersji PHP 5.3, może ktoś szuka podobnego rozwiązania i mu się przyda.

ugly kid joe
17-01-2013, 20:20
nie zostałeś sam, bo od samego poczatku miałeś mówione gdzie leży problem w odp. na twoje pierwotne pytanie.

redemers
18-01-2013, 00:54
Chłopaki, na was zawsze można polegać.
Użyłem skrótu myślowego, mając na myśli administracje firmy hostingowej.
Gdyby nie twoje wskazówki ugly kid joe , dochodził bym do rozwiązania o wiele dłużej. Za to masz ode mnie punkt .:up:
Ale też nie chciałem zbytnio truć, bo nie jestem leserem, a i potrafię obsługiwać przeglądarkę internetową.

tomaszek83
18-01-2013, 08:37
tylko dlaczego Joomla 1.5.22 a nie aktualna 1.5.26??? Narażasz się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Zachowanie trochę lekkomyślne. ;)

redemers
18-01-2013, 21:23
Bo nie potrafię ogarnąć tego jeszcze. :)

zwiastun
18-01-2013, 22:07
Czego nie potrafisz ogarnąć? przesłania na serwer plików najnowszego Joomla z tej serii? Nie zartuj.

redemers
19-01-2013, 00:49
Temat ogarnięty za pomocą tej paczki : Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16891/73384/Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip)
Napisałem że nie ogarnięty jeszcze :)
No i dokładna lektura forum to podstawa.

zwiastun
19-01-2013, 00:53
To już przeszłość, więc nie ma co objaśniać, ale aktualizacji wydań z linii Joomla 1.5 zawsze można było dokonać w prosty sposób, przesyłając na serwer pliki najaktualniejszego pakietu, więc zupelnie nie rozumiem, po co "ogarniać problem" jakimś pakietem pośrednim.

redemers
19-01-2013, 01:02
Mea Culpa, wstawiłem nie ten link, zobaczyłem to dopiero po twoim poście.