PDA

Zobacz pełną wersję : PHP w module?



kober
20-01-2007, 00:37
Czy jest jakis sposob na dzialanie kodu php w module? Uzywajac oczywiscie standardowych mozliwosci admina typu nowy modul itd ;) znaczniki <? <php <?php oczywiscie nie dzialaja ;)

stone
20-01-2007, 20:11
Albo tworzysz nowy moduł, który instalujesz albo poszukaj dodatku na extensions.joomla.org który pozwala na umieszczanie kodu php w treści

kober
20-01-2007, 22:50
ten dodatek o ktorym piszesz dziala chyba tylko w tresci artykulow a nie modulow, chyba ze mowisz o jakims na ktory sie nie natknolem :) moze jakis tytul?

stone
23-01-2007, 22:58
No fakt, tamto jest do treści,także w mojej ocenie zostaje Ci tylko instlacja modułu z zewnątrz

P4nT3R
25-01-2007, 15:56
Jako ze to bedzie moj 1 post na tym forum witam wszystkich.

I aby nie zasmiecac dopisze sie tutaj.

Mam gotowe 2 skrypty w php jeden z nich odpowiada za zczytywanie statusu 'dotacji' z paypal'a i tworzeniu progress bara w postaci prostej tabelki 'wykresu' natomiast 2 odczytuje status serwera (on/off).

I jako ze osobiscie nie mam pojecia jak sie zabrac za napisanie modulu odpowiedzialnego za dzialanie tych skryptow, zwracam sie do was z takowa prosba :)

pozdrawiam.

stone
29-01-2007, 20:37
Witam
W załczeniu masz taki najprostrzy moduł. Aby zrobić własny musisz po pierwsze zmienić nazwę paczki i plików na własne zachowaniem przedrostka mod_ oraz w pliku xml pozmieniać wpisy pomiędzy znacznikami na własne. W pliku .php wstawisz własny kod. I to wszystko:)

Dzieniek
12-10-2007, 15:58
Witam .
Mam drobny problem
Po przerobieniu modułu na nazwę board z ostanimi tematami pojawia się u mnie błąd podczas instalacji - Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.

REGE
12-10-2007, 17:12
W prologu pliku XML nie ma określonego kodowania znaków.

Jest:
<?xml version="1.0" ?>Przykładowo powinno być:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>Oczywiście atrybut encoding powinien mieć taką samą wartość jak kodowanie pliku źródłowego. :cool:

Dzieniek
12-10-2007, 17:46
znalazłem mod php na http://extensions.joomla.org i w panelu admina / phpmod dodałem <?php ssi_recentTopics() ; ?> dla tematów z smf lecz wyświetla szystkie tamaty bez polskich liter, forum mam na polish-utf8 , a chciał bym ustawić żeby tylko było widać 5 tematów .

Czy jest na to jakaś rada ?