PDA

Zobacz pełną wersję : Długie logowanie na stronę oraz zaplecze



amigo1
16-01-2013, 23:32
Joomla! 1.5.24 Stable

J/w, logowanie zajmuje ponad 5minut, więc za długo.

Włączałem tryb debugowania ale nie wskazywał na problemy z modułem logowania.

zwiastun
16-01-2013, 23:53
Aktualizacja do Joomla 1.5.26, a jeśli problem nie minie, wróć

amigo1
19-01-2013, 22:38
Znalazłem aktualizację z 1.5.24 do 1.5.25 i dopiero potem do 1.5.26
Poszło bezboleśnie.
Dla szukających podam aktualnie działający >> link << (http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,select/id,347/orderby,2/page,2.html)
Po aktualizacji wyczyściłem cache, ale niestety problem pozostał, kilka minut nadal :(
Nie wiem czy wysyła zapytania do bazy w sposób niewłaściwy, czy deszyfracja hasła w bazie się zbyt długo przetwarza ?
Spróbuję jeszcze zoptymalizować bazę, chociaż nie mogę znaleźć globalnego narzędzia do optymalizacji tylko w poszczególnych tabelach są, zoptymalizowałem users i content ale nic nie dało.

Ale chociaż jakiś mały trop w statusach to co mam na czerwono:
Slow_queries 1 002
Handler_read_rnd 355 M
Handler_read_rnd_next 63 G
Qcache_lowmem_prunes 12 M
Created_tmp_disk_tables 2 573 k
Key_reads 21 M
Select_full_join 619 k
Select_range_check 413 k
Sort_merge_passes 1 390
Opened_tables 1 616 k
Table_locks_waited 31 k

amigo1
24-02-2013, 16:54
Problem się tak nasilił że nie dało się wogule zalogować na stronę.
Oszukalem się rozwiązań potwornie, przeniosłem baze na całkiem inny serwer, dalej to samo, jednak serwer był szybszy i udalo się wogule zalogować ale nadal po kilkuminutach.
Kombinować zaczołem z usuwaniem tabeli na tym nowym serwerze, i dostałem jakiegoś olśnienia, gdzieś mi uskoczyło na opisach problemów z logowaniem o modułach autoryzacyjnych.
Odznaczyłem: Authentication - GMail
I problem znikł !
Teraz wystarczyło w bazie na serwerze macierzystym (gdzie nie dało się już zalogować w żaden sposób) w tabeli: jos_plugins _> Authentication - GMail zmienić published na 0
i po problemie !

[SOLVED]

zwiastun
24-02-2013, 18:51
Gratulacje. Tylko po coś wcześniej ten dodatek włączał? :)
Piszę jednak dlatego, bo podałeś niepotrzebnie "działający link" do aktualizacji joomla z wcześniejszych wersji. Ze wszystkich wcześniejszych wersji aktualizacji dokonujemy za pomocą pełnego ostatniego pakietu instalacyjnego, a te pobieramy zawsze z zaufanych witryn (joomlaos akurat do takich należy)

amigo1
24-02-2013, 22:11
Link podałem bo nie znalazłem wcześniejszej aktualizacji, a do najnowszej wersji z 1.5.24 nie zaleca się z pominięciem wcześniejszej, i nie ma takiej aktualizacji 24 do 26, po za tym w którejś aktualizacji był tylko jeden plik którego brakowało pewnie w innej łatce 1.5.25. do 1.5.26
Trochu to zagmatwane ale takie jest :)

Natomiast czemu włączyłem ten dodatek ? Hmm pewnie z ciekawości co to za logowanie przez Gmail, i potem długo się nie logowałem, a jak zauważyłem problem to o tym zapomniałem.

Więc jak ktoś będzie miał problemy z logowaniem to niech sobie dobrze sprawdzi czy nie po włączał/doinstalował jakieś dodatki odpowiedzialne za logowanie.

zwiastun
24-02-2013, 22:18
a do najnowszej wersji z 1.5.24 nie zaleca się z pominięciem wcześniejszej
Proszę, nie mieszaj.
Nie ma żadnego "nie zaleca się z pominięciem wcześniejszej" - pełnym pakietem instalacyjnym Joomla nadpisuje się posiadaną wersję 1.5 i to wszystko. Oczywiście, nie można do przestarzałej wersji użyć łatki, która służy aktualizacji z wersji przedostatniej do ostatniej.