PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko dla zalogowanych



ygrecki
17-01-2013, 15:39
Witam
Prosze mnie naprowadzić na temat jak: mam artykuł wraz z linkami do dokumentów. Chcę aby strona była dostępna tylko dla pewnej grupy (wcześniej założonej) użytkowników zalogowanych w mojej joomli. Zarówno strona artykułu jaki i same dokumenty aby były chronione hasłem i loginem. Jest jakis dodatkowy komponent do tego? Samo logowanie to mam już ale to nie wszystko. Potrzeba chyba czegoś bardziej rozbudowanego aby ustawić prawa do oglądania artykułu oraz plików nie? Jeszcze jedno: chciałbym aby osoba nie zalogowana i nie posiadająca odpowiednich praw po wejściu na daną stronę był ładnie informowana iże strona tylko dla zalogowanych itd...

Winnetou
17-01-2013, 16:18
Polecam Content Restriction lub Content Password
joomla-overview.eu/cms-joomla/dostep-i-bezpieczenstwo

ygrecki
17-01-2013, 16:55
No fajne ale nie o to chodzi bo ma za malo mozliwosci. Jak pisałem chciałbym aby po wejsciu na chroniona strone pojawiała się informacje iż strona tylko dla zalogowanych a jesli juz zalogowany to niech pojawi sie juz właściwa treść. A wtyczka Content Restriction nie daje takiej mozliwości.

ygrecki
17-01-2013, 17:53
Jeszcze mam pytanie powiązane: jakie rozszerzenie do Joomla! jest fajne takie dla okna logowania - czyli zamiast std? Wystarczy jesli bedzei mozna je przedstawic po polsku, bedzie pole imie, naziwsko, login, hasl;o, mail + jakies zabezpiecznie.

Winnetou
17-01-2013, 18:03
A po co ci mail albo zabezpieczenie w oknie panelu logowania ?? :blink:
Zastanów się co piszesz.

ygrecki
17-01-2013, 18:12
W panelu rejestarcji mialo byc. Chodzi mi o rejestracje potem logowanie - jakie dobre sa alternatywne rozszerzenia? Na extension.joomla jest tego bardzo duzo

Winnetou
17-01-2013, 18:22
Tu akurat masz racje. "jest tego bardzo dużo"
Ja polecam te dwa
joomla-overview.eu/cms-joomla/dostep-i-bezpieczenstwo/loginplus
joomla-overview.eu/cms-joomla/dostep-i-bezpieczenstwo/keycaptcha

ygrecki
17-01-2013, 20:49
Zastosowałem cos lepszego chyba System - RVS reCaptcha (https://joomla.netstudio.net.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&task=plugin.edit&extension_id=10075) przynajmniej widze jak dlamnie jest to lepsze. Ale loginplus nie dziala. Sa jakies inne zamienniki dla stand okna rejestracji noewgo usera? bede wdzieczny.

ygrecki
17-01-2013, 21:23
Dziwne ale ani LoginPLus ani Login Registenie działaja umnie. Niby ok ale nie wysiwatlaja sie na stronmachr

ygrecki
17-01-2013, 23:22
ok juz dialaja dziwne ale nie byly powiazane w MOdule Assignment - teraz pozostaje tylko sprawa jak usunąc wyswietlanie pol dodatkowych z formularza rejestracyjnego? czyli pola w sekcji Profil Użytkownika bo są mi zbędne, grzebałem w plikcha le nie wie jak to zrobic:

Profil użytkownika
Adres 1: (opcjonalnie)
Adres 2: (opcjonalnie)Miasto: (opcjonalnie)Województwo: (opcjonalnie)
Państwo: (opcjonalnie)Kod pocztowy: (opcjonalnie)Telefon: (opcjonalnie)
Strona WWW: (opcjonalnie)Ulubiona książka: (opcjonalnie)O mnie: (opcjonalnie)

tomaszek83
18-01-2013, 08:40
a po co Ci te wszystkie rozszerzenia. W J 2.5 masz rozbudowany ACL więc żadne dodatkowe rozszerzenia nie są Ci potrzebne. Prawa nadajesz sobie jak chcesz. Co do logowania/rejestracji to fajnie wygląda BT Login. Ale to moje subiektywne zdanie.