PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie Joomla po instalacji



newuser3
19-01-2013, 07:36
Witam,
mam spory problem z Joomla 2.5.8 - instaluje na serwerze lokalnego dostawcy (nie jest to wielki hosting w stylu home ale dziala poprawnie). Instalacja przebiega pomyślnie do czasu zapisania pliku configuration.php - tego już instalator nie dał rady zrobić (zrobiłem więc ręczenie). Joomla się zainstalowała poprawnie, jednak z poziomu panelu administratora praktycznie nic nie mogę zrobić - ciągle wyskakują mi czerwone błędy. Przedewszystkim nie mogęzainstalować żadnego dodatku, w tej chwili mam komunikat: "JFolder::create: Infinite loop detected JFTP: :store: Bad response Warning: Failed to move file!". Podaczas np. próby wrzucenia jakiegokolwiek obrazka z dysku do artykułu mam błąd " Not a valid image". Zwykłe artykuły z tekstem mogę zapisywać ale sami wiecie - to trochę za mało. W directory permissions mam wszystkie pozycje na czerwono-Unwritable.

Zmieniłem w configuration.php dostęp poprzez FTP jednak nadal powyższe błędy wystepują-jedynie mogę zapisywać ustawienia z poziomu joomla.
Na próbę zainstalowałem też WP na tym serwie i analogiczna sytuacja (nie ma dostępu do zapisywania plików z poziomu przeglądarki).

Rozumiem, że będę musiał prosić admina o uruchomienie jakiejś funkcji na serwerze? Pytanie tylko jakiej konkretnie?

Winnetou
19-01-2013, 11:07
nie jest to wielki hosting w stylu home ale dziala

Właśnie dlatego działa że nie jest na home.pl. Jakby było to by pewnie nie działało :up:

newuser3
19-01-2013, 14:07
Wnnetou- wiem o czym piszesz ale ostatnio miałem okazje instalować kilka razy Joomla na home i nie miałem żadnych problemów. Może masz jakiś pomysł jak w tym przypadku o którym pisze zadziałać?

newuser3
19-01-2013, 19:45
probowalem jeszcze raz zrobic czysta instalacje (na nowej bazie i czystym ftp) po wgraniu instalki i odpaleniu instalatora, na ekranie "Test środowiska i przegląd ustawień" jedyne parametry które mam na czerwono to:
configuration.php zapisywalny? - nie
Buforowanie wyjścia - właczone

reszta parametrów jest ustawiona prawidłowo. O co prosić admina? Jaką funkcję mógłby włączyć? (sam nie mam dostępu do plików konfiguracyjnych).

w PHP setting spod administratora Joomli widze tyle:


Safe Mode
Off


Open basedir
/home/httpd/html


Display Errors
Off


Short Open Tags
Off


File Uploads
On


Magic Quotes
Off


Register Globals
Off


Output Buffering
On


Session Save Path
/var/lib/php/session


Session Auto Start
0


XML Enabled
Yes


Zlib Enabled
Yes


Native ZIP Enabled
Yes


Disabled Functions
None


Mbstring Enabled
Yes


Iconv Available
Yes

Jdwind
19-01-2013, 23:12
W informacjach co masz na temat praw do katalogów? Zapisywalne (na zielono) czy nie (na czerwono)? Jeśli instalator nie może sam utowrzyć pliku configuration.php to albo masz źle ustawione chmody albo właściciela plików. Ty tego raczej nie zmienisz, możesz jedynie wskazane (czyli wszystkie ważne) katalogi ustawić chmod 777, czego się robić nie powinno.

newuser3
20-01-2013, 09:05
Pisałem nieco wyżej - wszystko mam na czerwono "Unwritable". Oczywiście ręczna zmiana chmodów na 777 zmieni status ale nie chciałbym tego robić (na jednym z for ktoś dał patent z specjanie skonfigurowanym pliczkiem php, który po odpaleniu zmieniałby chmody tak aby można było cokolwiek edytować, i drugi który wracałby do pierwotnych ustawień).
Raz już przerabiałem kwestie praw właściciela plików ale pamiętam, że wtedy w kliencie FTP widać było inne wartości przy plikach instalowanych Joomli a tych ręcznie wrzuconych na serwer (inne prawa właściciela). Tutaj wszystkie pliki mają tego samego właściciela/grupę.