PDA

Zobacz pełną wersję : Joes Quicklist Weblinks - moduł obsługujący linki



katakan
19-01-2013, 10:22
Witam,

któryś dzień z kolei staram się rozkminąć ten dodatek, czy ktoś może próbował go okiełznać?
Instalacja jest oczywista, problem pojawia się przy ustawianiu linków - tutaj na stronie autora programu, mamy informację, że należy zalogować się na swoją stronę główną i potem jak dobrze tłumaczę, przejść do strony pożądanej (która ma znaleźć się w miniaturce - linku). To wszystko wykonujemy po zalogowaniu się na swoją stronę.
Ja nie mam opcji logowania się, nie mam takiej potrzeby, loguje się tylko do zaplecza - nie wiem, czy to jest konieczne, niby wszystko jasne ale coś mi to nie działa.
Poradźcie.
Strona modułu: http://www.joellipman.com/support/documentation/510-joes-quicklist-weblinks-jqw.html
Pozdrawiam

zwiastun
19-01-2013, 13:22
Ja nie mam opcji logowania się, nie mam takiej potrzeby, loguje się tylko do zaplecza - nie wiem, czy to jest konieczne,
Przecież masz w instrukcji napisane czarno na białym, że musisz się zalogować do witryny na konto użytkownika uprawnionego do generowania miniaturek.

katakan
19-01-2013, 14:39
Na ten czas postawiłem moduł z logowaniem na stronę główną. Nic to, puste pola jak były tak są puste, żadne miniaturki nigdzie się nie pojawiają. Robię to źle, tutaj jest instrukcja;



Add your Joomla! weblink as per usual
Switch "STOP Thumbnail Service" to "NO"
Login to the front-end of your website as an authorized service group user (as specified in the module parameter)
View a page that displays this module.
Keep refreshing the module until the correct thumbnail is generated.
Switch "STOP Thumbnail Service" to "YES"
Logout


Pytanie dot. pkt 1 - o co właściwie chodzi z tym weblinkiem w joomli, tutaj jest info, abym umieścił link w joomli jak do tej pory... no ale przecież po to instalujemy ten dodatek aby to robić, czyli wcześniej tego nie robiliśmy - nie bardzo rozumiem?

zwiastun
19-01-2013, 14:43
Czego nie rozumiesz? Pisze dokładnie to, co odczytałeś. Dodajesz jakąś zbędną nadinterpretację.

katakan
19-01-2013, 15:11
No nie rozumiem, wytłumacz mi to łopatologicznie, zaraz wpadać w ADHD - od tego chyba jest ten dział? czyż nie?
No i zaliczyłeś ostrzeżenie - dział jest może od tego ale obowiązku tłumaczenia ci łopatologicznie nikt nie ma - nikomu z nas za to nie płacą, a robimy to hobbystycznie - czasami nawet kosztem innych czynności - więc odrobinka taktu jest więcej niż wskazana. :)
Pzdr Gall ANONIM
Wchodzę na swoją stronę/zaplecze - loguje się jako super user - klikam jak w instrukcji, aby uruchomił się skrypt z miniaturkami -wchodze na witrynę - loguje sie jako super user - pojawiają mi się podświetlone ikonki z pustymi polami w miejscach gdzie mają być miniaturki - klikam na któryś - pojawia się monit na mojej witrynie, że adres internetowy nie został odnaleziony, nie może być, bo tam nie ma żadnego konkretnego przekierowania. I co? nic, nigdzie manualnie nie ma ustawień na witrynę, którą chciałbym tam umieścić! dlatego nie wiem, jak właściwie użyć tego modułu.
Moja strona www.trzemesnia.pl (http://www.trzemesnia.pl)

zwiastun
19-01-2013, 15:58
Nie wiem, co Ci mam łopatologicznie wytłumaczyć. Moja odpowiedź dotyczyła Twojej kombinacji intelektualnej:

tutaj jest info, abym umieścił link w joomli jak do tej pory... no ale przecież po to instalujemy ten dodatek aby to robić, czyli wcześniej tego nie robiliśmy
Nie rozumiem też agresji w Twojej wypowiedzi (frustrację spowodowaną nieskutecznością swojego działania wyładuj gdzieś indziej, nie na forum).
Autor pisze w instrukcji, że należy odświeżać witrynę, aż pojawią się miniatury.
Na forum nie ma jasnowidzów, domyślanie się, co robisz nie tak na podstawie nieprecyzyjnego opisu, nie jest rolą odpowiadającego.
Moduł działa:
- zainstalowałem
- założyłem folder na miniatury
- ustawiłem parametry, jak w instrukcji
- zalogowałem się do witryny z prawami SU
- otworzyłem stronę z modułem
- wywolałem strony do których były linki
- odświeżyłem stronę kilka razy
- mam miniatury

PS Możliwe, że trzeba się kilka razy zalogować i wylogować

katakan
19-01-2013, 17:29
Jeszcze się dopytam:
- otworzyłeś stronę z modułem - znaczy twoją witrynę na której zainstalowałeś powyższy moduł?
- wywolałem strony do których były linki - czyli klikasz w okienko - z automatu są ustawione 2
- odświeżyłem stronę kilka razy - stronę wywołaną z linku, czy główną stronę?

Nadal nie rozumiem głównego działania tego modułu. Piszesz że masz miniatury, ale kurcze skąd? gdzie wprowadzasz jakiś link do strony, której miniaturę chcesz mieć?
Otwieram ten odnośnik klikając w to puste okienko i potem w nowej karcie go odświeżam, ale tam nic się nie pojawia. Nie bardzo wiem nadal, skąd ma się tam wziąć jakaś miniatura, skoro ja nie jestem de facto nigdzie przenoszony, nie umieszczam nigdzie żadnych linków do stron, której chciałbym aby tam się znalazły.

zwiastun
19-01-2013, 18:00
Moduł działa trochę niezrozumiale. Na przykład kolejne miniatury pojawiały mi się po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu. Ale to prawdopodobnie skutek działania usługi serwisującej bezpłatne zdjęcia (miniatury).

katakan
19-01-2013, 19:55
Ok,
dzięki za pomoc. Rezygnuje z tematu, próbuje i nie działa to, chociaż zapowiadało się super. Poszukam innego rozwiązania do linków, chciałbym właśnie aby to były takie graficzne rozwiązania. Na ten moment mam standardowy komponent joomli.
Z tematu nic tylko zarobiłem ostrzeżenie - nie do końca pewien za co!
Pozdrawiam

zwiastun
20-01-2013, 02:41
Nie sądzę, ze znajdziesz inne równie dobre rozwiązanie (z generowaniem miniatur). Raczej poszukaj przyczyny. Sprawdziłem raz jeszcze. Działa bez zarzutu. Nie trzeba odwiedzać stron docelowych. Wystarczy - po zalogowaniu się do witryny z uprawnieniami użytkownika, które ustawisz na zapleczu, odświeżać stronę z modułem, aż zostaną wygenerowane wszystkie miniatury.
Działanie modułu możesz przetestować, tworząc własnych kilka zrzutów ekranów (256 x 192) i umieszczając je w katalogu, który założyłeś na obrazki (nazwa to numer ID odnośnika i format, np. 1.png, 5.png)
Pamiętaj, aby opcję STOP Thumbnail Service ustawić na NO, gdy chcesz generować miniatury, a na YES, gdy chcesz je odczytywać ze swojego serwera.
Jeśli nie udaje się z pierwszym z trzech serwisów usług, to masz jeszcze dwa do dyspozycji.
Sprawdź, czy Joomla ma prawo zapisywania obrazków w katalogu, który utworzyłeś na miniatury, bo to może być przyczyną problemu. W katalogu tym powinny Ci się zapisywać albo miniatury, albo niebieskie obrazki z komunikatem, że miniaturka jest w kolejce do utworzenia.

katakan
20-01-2013, 16:12
Dzięki za informację.
Wersja standardowa linków/zakładek jest nudna, zreszta nie mam na tyle wiedzy aby zabrać się za jej przeróbki.

Być może jednak coś źle robię, bo nadal nie wiem kilku istotnych kwestii - pytania, bardzo cię proszę abyś w wolnej chwili mi coś podpowiedział:
Po zainstalowaniu modułu i ustawieniach zgodnie z zaleceniami autora: pszypisuje Super usera oraz tworzę folder na linki - w pasku wybieram ten folder, dokładnie to linki :)

Loguje się jako Super user na stronę główną witryny - w miejscu gdzie ustawiłem moduł, istnieją teraz dwa pojawiające sie pola, po najechaniu myszką, w niebieskiej ramce.

Teraz to jest istotne:
Czy ja mam kliknąć w jedną z tych ramek pod nazwą modułu? gdy tak zrobię, otwiera się druga karta z moją stroną oraz informacją na czerwono - nad treścią strony, że strony nie odnaleziono.
Co teraz mam robić? odświeżać to?

Bo używasz zwrotu, cyt. odświeżać stronę z modułem, aż zostaną wygenerowane wszystkie miniatury.
I tutaj muszę to jakoś rozwikłać. Odświeżam stronę z modułem, znaczy tą kartę która mi się otworzy po kliknięciu w okienko modułu?


W takim razie, gdzie wybieram moment, aby wygenerowała mi się stroną, którą chce, aby została zminiaturyzowana?
Pozdrawiam

zwiastun
20-01-2013, 17:16
Na stronie, na której jest moduł, wciskasz CTRL=F5
Ale: Czy tobie się w ogóle coś pojawia w module?
Jeśli masz komunikaty, ze "strony nie odnaleziono", to masz coś nie tak z adresami zakladek. Z czego Ci się mają wygenerować miniatury, jeśli odnośniki nie prowadzą do stron?

katakan
20-01-2013, 17:38
I tego właśnie nie rozumiem.
Gdzie mam ustawiać te odnośniki, bo teraz mam tak, że po kliknięciu pojawia mi się odnośnik: http://www.trzemesnia.pl/index.php?task=weblink.go&id=&option=com_weblinks
zresztą sam możesz podpatrzeć wchodząc na moją stronę, bo masz to samo.

Nigdzie nie widzę jakiegoś pola do wypełnienia, w jaki sposób mam się znaleźć na żądanej stronie.

Pozdrawiam

zwiastun
20-01-2013, 17:46
W komponencie Zakładki dodajesz adresy stron.
W module wskazujesz kategorię zakładek, która ma być wyświetlana.
Wygląda na to, że w ogóle nie wskazałeś, z jakiej kategorii mają być prezentowane odnośniki.

katakan
20-01-2013, 19:04
I tego mi brakowało.
Działa!!! punkcik dla Ciebie

masakra