PDA

Zobacz pełną wersję : dj-image slider - problem z zapleczem - biala strona



maj_ka
19-01-2013, 14:03
Do joomla 2.5 na localhost zainstalowałm dj-image slider
Ustawiłam odpowiedni katalog w module skąd ma czytac zdjecia (images/grafika_glowna)
Przeszlam do kategorii - ustawilam na poczatek 2
Przeszlam do dodaj slajd:
dodalam slajd, wypelnilam co trzeba i kliknelam "zapisz i dodaj nowy"
dodalam nowy i znowu zapisz i dodaj nowy
po wpisaniu z 5 zdjec na probe kliknelam: "zapisz i zamknij"

i pojawila sie biala strona. zupelnie nic nie ma. zadnego erroru.
nie moge tez wejsc w opcje: pokaz slajdy - wg tworcow tam powinna sie pojawic lista dodanych juz slajdow.

odinstalowalam dj i zainstalowalam ponownie - nadal ten sam problem.
probowalam tez dodac slajd i od razu klikac "zapisz i zamknij" ale nic to nie daje.

co moge jeszcze zrobic?

maj_ka
19-01-2013, 16:59
Przepraszam za ślepote - nie widze opcji edit post.

I powtorna ślepote bo nie włączyłam pokazywania błędów. A błąd był banalny... wgrywałam za duże zdjęcia. Po 5 zdjeciach mialam juz 30mb. Jak je zmniejszylam mam 9.
Tak sie tylko zastanawiam czy jednak jak dojade - bo zdjec bedzie duzo - do tych 30mb to znowu mi sie zablokuje? no ale coz. zobaczymy.

Gall Anonim
19-01-2013, 17:29
Mam pytanko
te 9 mb to ile zdjęć u Ciebie - bo jak na mój gust to powinno być jakieś 40, może 50 fotek - ale 5 to już istne szaleństwo co do "wagi" pliku.
Pzdr

maj_ka
19-01-2013, 19:23
teraz ok 9? to portfolio fotograficzne - lubią duże rozmiary, oryginały które będę dostawać mogą mieć prawdopodobnie po 30mb/1szt - jasne że będę zmniejszać, no ale... :) nie wiem czy localhost na MAMP ma jakąś ograniczoną pojemność. Najwyżej przerzucę na serwer.

zwiastun
19-01-2013, 19:36
Localhost ma MAMP ma pojemność ograniczoną wielkością Twojego dysku. Pomyśl trochę :) Serwer na Twoim lokalnym komputerze to tylko oprogramowanie. Tu nie konfigurujesz przestrzeni dyskowej dla poszczególnych uzytkowników, jak to robią administratorzy na serwerach współdzielonych

maj_ka
19-01-2013, 20:39
dzięki. w sumie tak myślałam dlatego byłam mocno zdziwiona gdy jak w końcu wyrzuciło mi błąd przy dodawaniu slajdów to napisało że przekroczyłam wielkość. chyba że mój angielski jest dziś tak słaby że nie zrozumiałam dobrze (komputer a tym samym dysk jest świeżynką, prawie pusty - stąd zdziwienie).

Gall Anonim
19-01-2013, 22:01
lubią duże rozmiary
Mimo wszystko 9 MB dla pięciu fotek to dużo za dużo - 500 kb dla foki oglądanej w sieci przy rozmiarze 800 x 600 to daje bardzo dobrą jakość.
Po wyżej pewnych parametrów i tak standardowo ludzkie oko nie widzi