PDA

Zobacz pełną wersję : Menu górne - Protostar



damian24
19-01-2013, 17:19
Witam

Joomla - 3.0, szablon - Protostar, adres strony - http://strona-do-testu.cba.pl/

Chciałbym uzyskać menu górne przykładowo tak jak wygląda to na stronie http://www.money.pl/ tzn. rozciągnięte na całą szerokość strony.
Maksymalny efekt jaki udało mi się osiągnąć to http://tinypic.com/view.php?pic=15dqoso&s=6
po dodaniu do .navigation .nav-pills width: 100%; position: absolute;
Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu takiego efektu.

zwiastun
19-01-2013, 18:39
Kolego, przykro mi, ale to kolejne dziś Twoje pytanie, w którym prosisz o prowadzenie Cię za rączkę. Jak chcesz wyświetlać menu w stałym układzie strony na całą jej szerokość?

damian24
20-01-2013, 11:19
Rozumiem poprzednie pytanie było nieprzemyślane. Raczej jestem raczkującym użytkownikiem Joomli oraz znajomości kodowania dlatego zwracam się z tym problemem na forum bo raczej nie należy on do podstawowych. Czy jest w ogóle możliwość uzyskania takiego menu? Proszę o pomoc w jaki sposób mogę to uczynić.

bogdanbojarski
20-01-2013, 11:32
A może po prostu poszukaj szablonu, który ci będzie odpowiadał, zamiast grzebać w kodzie, będąc "raczkującym" :)

damian24
20-01-2013, 11:49
Może to i jest jakieś rozwiązanie, jednak wolałbym użyć tego szablonu. Nie jest to rozwiązanie problemu tylko jego obejście także jeżeli ktoś ma inne propozycje to proszę.

zwiastun
20-01-2013, 17:25
A czy Ty w ogóle rozumiesz, co do Ciebie piszą?
Zapytałem, jak chcesz uzyskać menu na całą szerokość okna przeglądarki w szablonie który ma stałą, ustaloną szerokość?
Sprawdziłeś opcje szablonu? Wystarczy jeden guzior nacisnąć i otzrymujesz, co chcesz, bez grzebania w kodzie.
Jesteś "raczkujący", po co w ogóle się bierzesz za Joomla 3.0, który jest dla doświadczonych użytkowników, a nie nowicjuszy?
Jaki ma sens zabieranie się za modyfikacje standardowego szablonu, skoro raczkujący to Ty jesteś, jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?

damian24
20-01-2013, 20:02
Jeżeli o to chodzi to szablon jest ustawiony jako płynny z marginesami po obu stronach. Odnoszę wrażenie że każda osoba która zgłasza się z jakimś problemem na forum którego nie jest w stanie sama rozwiązać od razu zostaje zaatakowana głównie przez administrację i moderatorów jest to chyba jedyne ich zajęcie bo na pewno nie jest nim pomoc przeciętnym użytkownikom którzy nie radzą sobie z pewnymi sprawami. Nie zgłosiłem się z moim problemem na forum żeby usłyszeć o przypuszczeniach

Jaki ma sens zabieranie się za modyfikacje standardowego szablonu, skoro raczkujący to Ty jesteś, jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?
administratora bez pokrycia oraz o tym że Joomla 3.0 z pewnością nie jest dla mnie. Może teraz ja się zapytam szanownego Pana administratora czemu i komu służy to forum bo na pewno nie przeciętnemu użytkownikowi który chce rozwiązać swój większy bądź mniejszy problem oraz co wnoszą Pańskie posty do tematu? Jeżeli nie ma Pan ochoty mi pomóc to nie rozumiem po co te że tak to określę złośliwe krytyczne i nic nie wnoszące do sprawy posty?

zwiastun
20-01-2013, 20:21
Jeśli ustawiłeś szablon, jako płynny, to jaki masz problem z szerokością menu?
Przy takim ustawieniu menu rozkłada się na całą szerokość strony, tak jak napisałem - bez grzebania w kodzie.
PS
Komentarze o forum proszę umieszczać w off-topic.
Do swoich wrażeń przyczyniasz się sam - formułujesz takie, a nie inne pytania, w taki, a nie inny sposób.
Na stronie money.pl menu również nie zajmuje całej szerokości ekranu.

Gdybym nie miał zamiaru Ci pomoc, to w ogóle bym w zakładanych przez Cię wątkach nie zabierał głosu. Tylko żeby komuś pomoc, to ten ktoś musi być w stanie pomoc przyjąć.

Nie zgłosiłem się z moim problemem na forum żeby usłyszeć o przypuszczeniach administratora bez pokrycia oraz o tym że Joomla 3.0 z pewnością nie jest dla mnie
Bez pokrycia? Taki jesteś doświadczony As, stary wyga? Zastanów się, co piszesz!

Raczej jestem raczkującym użytkownikiem Joomli oraz znajomości kodowania

damian24
20-01-2013, 21:05
Dokładnie chodziło mi o te słowa ale to już zostawmy
jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?

Dla potwierdzenia 6285 układ płynny.

zwiastun
20-01-2013, 21:48
Przykro mi, ale to rozmowa ślepego z głuchym. Ja swoje, Ty swoje.
W układzie płynnym w szablonie Protostar menu rozkłada się na całą szerokość strony (oczywiście, musi w nim być odpowiednia liczba pozycji).
Skup się raczej na tym, czego chcesz i co jesteś w stanie zrobić, a nie na niepotrzebnych interpretacjach i ocenach.
Przypuszczam, ze chodzi Ci nie o menu, ale pasek, na którym ono jest umieszczone. Ale jeśli tak, to poczytaj jeszcze raz moje (i nie tylko) wcześniejsze sugestie.

damian24
20-01-2013, 21:55
No tak nie zwróciłem na to uwagi dokładnie chodzi mi o pasek znajdujący się pod menu.

zwiastun
20-01-2013, 21:58
Miło, że potrafisz się przyznać, szkoda, że nie stać Cię jeszcze na słowo należne w związku z zamieszczonymi wcześniej pomówieniami.